Informācijas un vides pieejamība Abavas senlejā

05.02.2020
Projekta numurs: 1-08/289/2018
Gads: 2019
Vadlīnija: Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība

Projekta “Informācijas un vides pieejamība Abavas senlejā” rezultāti

Pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda finansējumam un Kandavas novada domes līdzfinansējumam, biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs” radījusi dažus jaunus uzlabojumus dabas parka “Abavas senleja” ainavā un taku infrastruktūrā.

Tapuši jauni informatīvie stendi Čužu purva stāvlaukumā, pie bijušās Sēravotu iestādes un Skolas/Slimnīcas kalnā Kandavā. Kandavā Skolas/Slimnīcas kalnā izveidota jauna skatu vieta ar soliņu. No tās paveras brīnišķīgs skats uz Abavas senleju.

Atjaunoti senāk izgatavoto stendu konstrukcijas Imulas takā pie Buses pilskalna un Baznīckalna, pie viesu nama Romance un Greiļu kalnā. Greiļu kalna skatu vietā atjaunots stends un informatīvās plāksnes uz tā. Imulas takā no Vītiņiem līdz Romancēm, kā arī Buses pilskalna apkārtnē un Zirgu takā no Sabiles puses izvietotas jaunas norādes, kas turpmāk palīdzēs orientēties takās. Izgatavotas informatīvās plāksnes - par to, kā no Buses pilskalna aiziet līdz Kauķa kalnam un kā atrast taku no Mācītājmuižas stāvlaukum uz Vecajiem Ozolājiem.

Imulas takas ir apmeklētājiem pieejamas jau vairāk nekā desmit gadus. Tās raksturo dabiski celiņi, kuriem laiku pa laikam pāri pārkrīt nokaltušie koki. Maršrutā pavasaros vai pēc spēcīgām lietavām veidojas noslīdējumi. Taku atbrīvošanu no kritušajiem kokiem un maršruta pavirzīšanu nost no bīstamām vietām veica taku saimnieks.

Joprojām liela problēma Imulas upes krastos – tie ir latvāņi. Projekta laikā bija iespējams vismaz taku apmeklētājus no tiem pasargāt veicot latvāņu regulāru izpļaušanu taku maršrutā.

Projekta laikā uzlabota biedrības “Abavas ielejas attīstības centrs” mājas lapa www.senleja.lv. To tagad var viegli lasīt arī telefonā.

Sagatavots un izdots jauns, papildināts izdevums “Abavas senlejas taku grāmatiņa”. Tā ir lasāma gan drukātā formātā, gan lejupielādējama no mājas lapas www.senleja.lv.

Pateicoties projekta finansējumam visu tūrisma sezonu Čužu purva stāvlaukumā bija divas pārvietojamās tualetes. Turpmāk to uzturēšanu uzņēmusies Kandavas novada dome.

Projekts bija nozīmīgs ieguldījums jau esošās infrastruktūras uzturēšanā un atjaunošanā, kā arī dabas parka “Abavas senleja” popularizēšanā.

Abavas senlejas taku grāmatiņa

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.