Čivinātāja dienasgrāmata

14.06.2024
Projekta numurs: 1-08/116/2023
Gads: 2023
Vadlīnija: Vides izglītība un audzināšana Atbildīgs dzīvesveids

No 2024. gada janvāra ir iespējams klausīties un lasīt izglītojošas pasakas "Čivinātāja dienasgrāmata" par Zvirbuļu ģimeni, kura rūpējas par dabu. Tās lasa sabiedrībā zināmi cilvēki, un pasakas bērniem saprotamā veidā skaidro vides aizsardzības principus.

Vidi mums apkārt ietekmē gan klimata pārmaiņas pasaulē, gan cilvēka saimniekošana – mežos tiek izmesti būvgruži un citi atkritumi, lauksaimniecības piesārņojuma dēļ aizvien aizaug ūdenstilpes, Latvijā iedzīvojas dažādas invazīvās sugas, nepareizi lietotas vai nekvalitatīvas apkures iekārtas, kā arī transports un rūpnieciskā ražošana piesārņo gaisu, tādējādi ietekmējot veselību. Šie ir daži no piemēriem, kas veicina dabas piesārņojumu.

Lai par šo problēmu runātu un skaidrotu, ko ikviens sabiedrības loceklis var darīt, radītas 20 pasakas.

Projekta "Čivinātāja dienasgrāmata" galvenie varoņi ir zvirbuļu ģimene, un 20 stāstos attēlots, kā ģimene izzina vidi sev apkārt, tostarp pilsētu un mežu, kas viņu apkārtnē notiek tieši dabas kontekstā un ko katrs var darīt, lai veicinātu pārmaiņas un atstātu pēc iespējas mazāku nospiedumu dabā.

Pasakas pieejamas audio versijā un rakstiski. Visas pasakas projekta ir lasāmas un klausāmas portāla "Delfi" sadaļā "Čivinātāja dienasgrāmata", kur katru pasaku papildina stāstnieka foto un krāsojama ilustrācija ar konkrētās pasakas tēliem. Audio pasakas pieejamas arī RADIO TEV mājaslapā un radio stacijas Spotify kontā.

Pielikums Audio faili.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.