Latvijas hidroģeoloģiskā modeļa LAMO4 pilnveidošana un tā rezultātu publiskošana

30.08.2022
Projekta numurs: 1‑08/166/2020
Gads: 2020
Vadlīnija: Multisektoriālie projekti

Rīgas Tehniskās universitātes Vides Modelēšanas centrs (VMC) noslēdza līgumu ar Latvijas vides aizsardzības fondu par projekta finansēšanas un izpildes kārtību. Projekta ietvaros tika apkopota LAMO4 modelī esošā un aprēķinātā hidroģeoloģiskā informācija par Latvijas teritorijā esošajiem pazemes slāņiem un pazemes ūdens plūsmu ikvienai vietai ar soli ik pēc 250 metriem. Modelī esošā informācija papildināta ar ūdens kvalitātes karšu datiem, papildus izstrādātām barošanas, tranzīta un atslodzes (BTA) kartes, modelēšanas eksperimentu rezultātā iegūtu pamatiežu ūdens aizsargātības karti.

LAMO4 rezultātu publiskai pieejamībai visi projektā iegūtie rezultāti publicēti VMC mājaslapā http://www.emc.rtu.lv/LVAF_2021.htm.
Apkopotie dati par ikvienu vietu Latvijā publicēti interaktīvas kartes veidā VMC mājaslapā http://www.emc.rtu.lv/lamo_map.htm.

Publicētā apkopotā un jauniegūtā informācija par Latvijas pazemi noderīga ne vien ar hidroģeoloģiju saistītiem speciālistiem, tā ir izmantojama ikvienam iedzīvotājam, kam īpašumā ir zeme, nekustāmais īpašums, kam rūp ekoloģija.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.