• Sākums >
  • Susuriem daru – par mežiem zinu!

Susuriem daru – par mežiem zinu!

Reģ Nr. 1-08/99/2022

Projekta mērķis

Īstermiņa: Īstenojot praktisko iesaisti un piedāvājot saistošus vizuālos materiālus izglītot un ieinteresēt bērnus un jauniešus (vecumā no 5 līdz 18 gadiem) par Latvijas bioloģisko daudzveidību un mijiedarbībām ekosistēmās. Vērst sabiedrības (visu vecumu) uzmanību uz vietējās bioloģiskās daudzveidības un dabas kapitāla jautājumiem. Izmantojot izglītojošu uzdevumu kopu attīstīt bērnu (1.-5. klase) interesi par dabā notiekošajiem procesiem un cilvēka ietekmi uz tiem. Ilgtermiņa: Veicināt ilglaicīgu interesi vides izzināšanai un saglabāšanai. Veicināt sabiedrības (visu vecumu) izpratni par bioloģiskās daudzveidības nozīmīgumu un ekosistēmas nodrošinājuma pakalpojumiem. Veicināt videi draudzīgu paradumu attīstību, piedāvājot ikkatram sabiedrības loceklim paveicamus atbalsta pasākumus Latvijas sugu aizsardzībā un dažādojot ar vides izglītību saistītu pieredzi.

Projekta uzdevumi

A1 Materiālu (uzdevumu kopu, digitālā satura) vizuālā un saturiskā izstrāde. Izglītojošā un informatīvā satura izstrāde, maketu izstrāde. A2 Būru sagatavju sagatavošana. Būru sagatavju izveidošana. A3 Klātienes pasākumu cikls būrīšu veidošanai. Būrīšu izgatavošana no marta līdz aprīlim Rīgas (2 dienas), Dienvidkurzemes (2 dienas) un Ogres (1 diena) pašvaldībā. A4 Pastāvīga pamācība, kā sagatavot putniem un mazajiem zīdītājiem drošu mākslīgo mītni. Izveidot informatīvu būrīšu sienu divās no pasākumu vietām ar dažādu būru paraugiem un aprakstiem četrās valodās (latviešu, krievu, ukraiņu, angļu). A5 Izglītojošu uzdevumu risināšana. Uzdevumu kopas grāmatiņas par pasākumā apskatītajām tēmām – dabas kapitālu, sugu mijiedarbībām, bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu – četrās valodās (latviešu, krievu, ukraiņu, angļu).

Projekta rezultāti

A1 Materiālu (uzdevumu kopu, digitālā satura) vizuālā un saturiskā izstrāde. Uzdevumu kopas makets izveidots 4 valodās (latviešu, krievu, ukraiņu, angļu), tas ir sagatavots ne vēlāk kā 1 nedēļu pirms pirmā klātienes pasākuma. Digitālais saturs pielāgots visām izmantojām digitālajām platformām, tiek sasniegta projektā paredzētā netiešā auditorija (20 000). A2 Būru sagatavju sagatavošana. Sagatavotas 400 meža susuru un 400 zīlīšu / melno mušķērāju būru sagataves. A3 Klātienes pasākumu cikls būrīšu veidošanai. Visa pasākumu cikla laikā izgatavotas 400 mākslīgās mājvietas meža susuriem, 400 zīlītēm / mušķērājiem. A4 Pastāvīga pamācība, kā sagatavot putniem un mazajiem zīdītājiem drošu mākslīgo mītni. Izglītojošie stendi atrodami 2 no pasākuma norises vietām. To izmantošanas ilgums ir ne mazāk kā 1 gads, sasniegtā kopējā auditorija vismaz 4000. Tie ir izvietoti vismaz 1 mēnesi pirms projekta beigām. A5 Izglītojošu uzdevumu risināšana. Uzdevumu kopa ar 10 uzdevumiem par bioloģisko daudzveidību pieejama 1000 eksemplāros.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.05.2023
Īstenotājs RigaZOO Fonds
Rīga, Meža prospekts 1, LV-1014
Projekta kopējās izmaksas 46 692.40 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 41 556.24 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 37 400.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.