• Sākums >
  • Normatīvu saskaņošana ūdens kvalitātes vērtēšanai pēc slāpekļa un fosfora savienojumu koncentrācijām

Normatīvu saskaņošana ūdens kvalitātes vērtēšanai pēc slāpekļa un fosfora savienojumu koncentrācijām

Reģ Nr. 1-08/97/2017

Projekta mērķis

Nodrošināt Latvijas eksperta aktīvu līdzdalību Eiropas Komisijas organizētajā darbā, lai ūdeņu kvalitātes vērtējumam izmantojamie biogēno elementu normatīvi būtu pamatoti, atbilstoši Latvijas apstākļiem un saskaņoti ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Projekta uzdevumi

1. Viena eksperta dalība divās divu dienu Eiropas Komisijas organizētajās darba grupas sanāksmēs (ārpus Latvijas), kas nodarbojas ar biogēno elementu (slāpekļa un fosfora savienojumi) normatīvu saskaņošanu ES dalībvalstu starpā (turpmāk – darba grupa); 2. Praksē ar Latvijas datiem pārbaudīt ieteikumus, kas ietverti 2016.gadā darba grupas izstrādātajās labās prakses vadlīnijās biogēno elementu normatīvu noteikšanai, pārbaudei un koriģēšanai (turpmāk – vadlīnijas), sniegt darba grupai rekomendācijas par vadlīnijās nepieciešamajiem precizējumiem; 3. Praksē ar Latvijas datiem testēt noteiktos biogēno elementu normatīvus, izmantojot sakarības starp biogēno elementu koncentrācijām un ūdeņu bioloģisko kvalitātes rādītāju vērtībām; 4. Rekomendāciju sagatavošana par Latvijas ūdeņu kvalitātes vērtēšanā turpmāk izmantojamām biogēno elementu robežkoncentrācijām un minēto rekomendāciju pamatojums (Gala atskaite).

Projekta rezultāti

Gala atskaite ar rekomendācijām vides aizsardzības iestādēm par Latvijā ūdeņu kvalitātes vērtēšanas turpmāk izmantojamām biogēno elementu robežkoncentrācijām un minēto rekomendāciju pamatojums.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 31.12.2017
Īstenotājs VARAM
Rīga, Peldu iela 25, LV-1494
Projekta kopējās izmaksas 3 950.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 950.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 950.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.