Mēs un vides ap mums

Reģ Nr. 1-08/96/2022

Projekta mērķis

Projekta mērķi – Daugavpils, Krāslavas un Ilūkstes pilsēta bērnu un jauniešu izpratnes un apziņās veidošana par videi draudzīgu rīcību.

Projekta uzdevumi

Projekta uzdevumi: 1. Veidot izpratni par ekosistēmu funkcionēšanu, to mijiedarbību, par apkārtējo vidi. 2. Veicināt bērnu un jauniešu izpratni par videi draudzīgu rīcību. 3. Iepazīstināt ar iespējām vides un dabas resursu saudzīgai izmatošanai. Projekta ietvaros mērķauditorijai būs iespēja iepazīties ar • materiālu otrreizējo pārstrādi, kas dos iespēju pilnveidot savas pamatprasmes dabas zinībās un tehnoloģijās; • dabas resursu, ķīmisko un pārtikas vielu loma cilvēka dzīvē un sadzīvē - projekta dalībnieki paplašinās savas zināšanas un prasmes, tādā veidā sekmējot to pārnesi un lietojumu jaunās un kompleksās situācijās; • dabas resursu un vērtību mijiedarbību ar mākslu – projekta dalībnieki pilnveidos savas radošās un pētnieciskās prasmes un zināšanas dažādās jomā, kā arī dizaina un zinātnes mijiedarbībā.

Projekta rezultāti

A1. Radoša aktivitāte ”Dabas līdzsvars”. (Pasākums paredzēts bērniem vecumu 6-14 gadi ar savas ģimenēs locekļiem, kopā visās aktivitātēs tiešā mērķauditorija - 80 dalībnieki, netiešā mērķauditorija - 100) 1.1. Interaktīva prezentācija ”Ekosistēmas dabā” - iedarbība uz dabu 1.2. Meistarklase: „Ekosistēmas izveidošana. 1.3. Aktivitāte „ Kukaiņi apkārt mums” 1.4. Multfilma „Dzīvnieki dabā” izveidošana (vecuma grupa no 12 gadiem). A2. Radošā aktivitāte "Ekoloģija un veselība”. (Pasākums paredzēts dalībniekiem vecuma 11-15 gadi ar savas ģimenēs locekļiem, tiešā mērķauditorija 90 dalībnieki, netiešā mērķauditorija - 200.) 2.1. Interaktīva prezentācija ”Ekoloģija un mēs” 2.2. Interaktīva viktorīna-spēle ”Ekoloģijas zinātāji” 2.3. Pētījums “Dzīvais ūdens” 2.4. “EKO somas“ dizaina darbnīca A3. Radošā aktivitāte ”Zaļa Zeme”. (Pasākums paredzēts dalībniekiem vecuma 15-19 gadi, tiešā mērķauditorija - 110 dalībnieki, netiešā mērķauditorija – 210 ) 3.1. Interaktīva prezentācija ”Atkritumi un ekoloģija” 3.2.Viktorina–spēle ”Atkritumu jauna dzīve” 3.3. Pasākums ”Otra atkritumu dzīve” 3.4. Meistarklase ”Mājdzīvnieka guļvieta” 3.5. Video “ Manas pēdas uz Zemes ” veidošana A4. Velodiskotēka (Pasākums paredzēts dažāda vecumu bērniem un jauniešiem līdz 25 gadi, kopā visās aktivitātēs tiešā mērķauditorija - 80 dalībnieki, netiešā mērķauditorija - 500)

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.07.2023
Īstenotājs LENOKS . IKCAVA
Daugavpils, Kauņas iela 74-11, LV-5404
Projekta kopējās izmaksas 31 069.44 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 31 069.44 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.