• Sākums >
  • “DABAS CIKLS” programma skolu bērniem un jauniešiem sadarbībā ar jaunajiem zemniekiem

“DABAS CIKLS” programma skolu bērniem un jauniešiem sadarbībā ar jaunajiem zemniekiem

Reģ Nr. 1-08/95/2022

Projekta mērķis

“DABAS CIKLS” programmas mērķis ir skaidrot bērniem un jauniešiem - kāpēc dabā viss ir saistīts? Cik svarīgi ir rūpēties par zemi, augsni, bioloģisko daudzveidību, izprast ekosistēmas funkcionēšanu. Programmas ietvaros tiks sagatavoti izzinoši video bērniem un jauniešiem, tiks organizētas tikšanās ar jaunajiem zemniekiem, kas stāstīs, kāpēc viņi izvēlējās dzīvot laukos un saimniekot dabai draudzīgi, kā arī tiks rīkotas skolu ekskursijas uz zemnieku saimniecībām. Projekta rezultātā bērni un jaunieši tiks izglītoti - kas ir dabas cikls un kāpēc dabā viss saistīts? Iepazīstot zemniekus, kuri saimnieko ilgtspējīgi un viesojoties zemnieku saimniecībās klātienē, bērnos un jauniešos tiks veidota empātija pret dabu un lauku vidi, kas ir viens no spēcīgākajiem motivatoriem cilvēku tālākai rīcībai.

Projekta uzdevumi

Interaktīva video sagatavošana jauniešiem "Dabas cikls zemnieku saimniecībā. Kāpēc dabā viss ir savstarpēji saistīts?" Uz ekrāna būs dažādi atbilžu varianti, skolēnam būs jānoklikšķina uz viņaprāt pareizo atbildi, kam tālāk sekos dažādi video scenāriji. Izzinoša video materiāla sagatavošana bērniem "Dabā viss ir saistīts". Aktiera G.Āboliņa audio stāsta vizualizācija bērniem "Klausies, mans jaunais draugs, pastāstīšu tev par zemīti un zemniekiem!" Dizaina izstrāde "Dabas cikls" programmas materiāliem bērniem un jauniešiem. Sociālo mediju kampaņa. Programmas "Dabas cikls" popularizēšana sociālajos tīklos FB, IG un Twitter. Skolu iesaiste "Dabas cikls" programmā. Izzinošo materiālu demonstrēšana skolēniem, tikšanās rīkošana ar jaunajiem zemniekiem un izbraukuma ekskursiju vai mākslas plenēru rīkošana zemnieku saimniecībās.

Projekta rezultāti

Interaktīva video sagatavošana jauniešiem "Dabas cikls zemnieku saimniecībā. Kāpēc dabā viss ir savstarpēji saistīts?" Uz ekrāna būs dažādi atbilžu varianti, skolēnam būs jānoklikšķina uz viņaprāt pareizo atbildi, kam tālāk sekos dažādi video scenāriji. 1 interaktīva video sagatavošana. Pēc būtības tās ir kā vairākas filmas ar dažādiem scenārijiem. Proti, skolēns spiežot uz izvēlni ekrānā, izvēlas viņaprāt pareizo atbildi un balso par nākotnes scenāriju. Atkarībā no viņa izvēles seko dažādi video scenāriji - cik draudzīga skolēna izvēlne būs dabai un vai tā būs vērsta uz vides kā dabas kapitāla saglabāšanu? Izzinoša video materiāla sagatavošana bērniem "Dabā viss ir saistīts". Aktiera G.Āboliņa audio stāsta vizualizācija bērniem "Klausies, mans jaunais draugs, pastāstīšu tev par zemīti un zemniekiem!" - 1 video izveidošana. Sociālo mediju kampaņa. Programmas "Dabas cikls" popularizēšana sociālajos tīklos FB, IG un Twitter. - Tiks sagatavoti 30 sociālo tīklu ieraksti (10 ieraksti FB un 10 ieraksti IG un 10 ieraksti Twitter). Ieraksti tiks reklamēti sociālajos tīklos. Skolu iesaiste "Dabas cikls" programmā. Izzinošo materiālu demonstrēšana skolēniem, tikšanās rīkošana ar jaunajiem zemniekiem un izbraukuma ekskursiju vai mākslas plenēru rīkošana zemnieku saimniecībās - Projekta ietvaros paredzēts iesaistīt vismaz 8 skolas, sasniedzot kā minimums 100 bērnus un skolēnus klātienē un 1000 personas neklātienē.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.05.2023
Īstenotājs Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi
, ,
Projekta kopējās izmaksas 33 283.20 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 29 954.88 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 26 960.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.