• Sākums >
  • “Zaļā izcilība” – veltījums Latvijas simtgadei

“Zaļā izcilība” – veltījums Latvijas simtgadei

Reģ Nr. 1-08/8/2018

Projekta mērķis

Nodrošinātu iedzīvotāju tiesības dzīvot kvalitatīvā vidē un veicinātu sabiedrības zināšanas par “zaļās domāšanas” priekšrocībām, atbilstoši valsts vides politikas pamatnostādnēm, informēt un izglītot sabiedrību par to uzņēmumu un pašvaldību labo praksi, kas mērķtiecīgi īsteno uz ilgtspējīgu attīstību vērstu darbību, iepazīstinot ar “zaļajā sarakstā” iekļautajiem uzņēmumiem un pašvaldībām, kuras tiek apbalvotas ar “Zaļās izcilības” balvu.

Projekta uzdevumi

1. Uzņēmumu un pašvaldību “zaļā saraksta” nosacījumu aktualizēšana, pilnveidojot izvirzīšanas un vērtēšanas kritērijus; 2. Uzņēmumu un pašvaldību izvirzīšana un izvērtēšana, iekļaušanai “zaļajā sarakstā” šādās kategorijās: ”A kategorijas piesārņojošo darbību veicoši operatori”, “ B kategorijas piesārņojošo darbību veicoši operatori”, ” C kategorijas piesārņojošo darbību veicoši operatori”, “Komersanti atkritumu apsaimniekotāji”; “Zaļās pašvaldības”; “Uzņēmumi, kas veic darbības ar jonizējošā starojuma avotiem” un to raksturojumu veidošana. 3. “Zaļajā sarakstā” iekļauto uzņēmumu un pašvaldību veikuma publiska sumināšana, iepazīstinot sabiedrību ar viņu padarīto, tādējādi popularizējot pozitīvos piemērus vides aizsardzības jomā un saimnieciskās darbības ietekmes uz vidi mazināšanā.

Projekta rezultāti

Ar masu plašsaziņas līdzekļu starpniecību un sarakstā iekļauto uzņēmumu un pašvaldību atbalstu publiskojot projekta vēstījumu – ziņu, ka Latvijā aizvien vairāk uzņēmēju strādā maksimāli mazinot ietekmi uz vidi, nekavējoši tiks nodrošināta pozitīvās informācijas plūsma gan par “zaļā saraksta” uzņēmumiem, gan visu nozari, kas ilgtermiņā, pakāpeniski turpinās veidot izmaiņas sabiedriskajā domā, uzskatāmi parādot “zaļās domāšanas” un uzvedības priekšrocības.

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 31.12.2018
Īstenotājs Valsts vides dienests
Rīga, Rūpniecības iela 23, LV-1045
Projekta kopējās izmaksas 1 997.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 1 997.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 1 997.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.