• Sākums >
  • Klimatam pozitīvi XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Klimatam pozitīvi XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Reģ Nr. 1-08/89/2019

Projekta mērķis

Organizēt videi draudzīgus XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, iespējami mazinot negatīvo ietekmi uz vidi, kā arī izglītot skolu jaunatni un uzrunāt svētku viesus/apmeklētājus, aicinot atbalstīt iniciatīvu svētkos un saudzēt vidi ikdienā.

Projekta uzdevumi

1. Sagatavot un izmēģināt jauniešiem piemērotu klimata kalkulatoru personīgās ietekmes uz vidi aprēķināšanai. 2. Sagatavot un izmēģināt CO2 izmešu kalkulatoru pasākumu organizatoriem. 3. Sagatavot ieteikumus svētku dalībniekiem klimatam draudzīgai rīcībai svētku laikā. 4. Apkopot dalībnieku pieredzi savas klimata pēdas samazināšanā. 5. Noorganizēt izglītojošas aktivitātes Vērmanes dārzā, noslēguma pasākumā un lielākajās koncertu norises vietās svētku dalībniekiem un viesiem. 6. Veicināt praktiskas vides saudzēšanas aktivitātes svētku laikā, piemēram ūdens un enerģijas taupīšanu un atkritumu šķirošanu dalībnieku nakšņošanas vietās, klimatam draudzīgu mobilitāti, vietēju, veģetāru un sezonālu produktu un ēdienu piedāvājums koncertu norises vietās, vienreizējo trauku ierobežošanu un atkritumu šķirošanu koncertu norises vietās, daudzkārt lietojamas ūdens pudeles svētku dalībniekiem u.c. 7. Apkopot organizatoru pieredzi klimatam draudzīgu pasākumu organizēšanā. 8. Aprēķināt kopējo XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku klimata pēdu (t CO2). 9. Kompensēt svētku organizēšanas pasākumu radīto CO2, aicinot kolektīvus stādīt kokus. 10. Informēt sabiedrību (svētku viesus un plašāku sabiedrību) par videi draudzīgajām iniciatīvām, kas tiek īstenotas svētkos, vēršot uzmanību uz paradumu maiņas nozīmīgumu, organizējot un piedaloties publiskajos pasākumos, klimata jautājumu risināšanā.

Projekta rezultāti

1. Sagatavots un izmēģināts jauniešiem piemērots klimata kalkulators personīgās ietekmes uz vidi aprēķināšanai. 2. Sagatavots, izmēģināts un pielietots CO2 izmešu kalkulators pasākumu organizatoriem. 3. Sagatavoti ieteikumi svētku dalībniekiem (37000), organizatoriem, brīvprātīgajiem un procesā iesaistītajiem (3000) klimatam draudzīgai rīcībai svētku laikā. 4. Apkopota un pēcsvētku publikācijās publicēta dalībnieku pieredze savas klimata pēdas samazināšanā. 5. Noorganizētas izglītojošas aktivitātes Vērmanes dārzā (3 dienu garumā), noslēguma pasākumā un lielākajās koncertu norises vietās svētku dalībniekiem un viesiem. 6. Veicinātas praktiskas vides saudzēšanas aktivitātes svētku laikā. 7. Apkopota un svētku tīmekļa vietnē un pēcsvētku publikācijās publicēta organizatoru pieredze klimatam draudzīgu pasākumu organizēšanā. 8. Aprēķināta kopējā XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku klimata pēda (t CO2). 9. Dalībnieki n organizatori iesaistījušies koku stādīšanā, lai kompensētu svētku organizēšanas pasākumu radīto CO2. 10. Īstenota informatīvā kampaņa sociālajos medijos, kā arī veicināta tradicionālo mediju (TV, Radio, prese) iesaiste vides tēmas atspoguļošanai svētkos.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.10.2021
Īstenotājs Svētku fonds
Rīga, Kr. Valdemāra iela 4-21, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 50 877.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 37 435.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 37 435.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.