• Sākums >
  • Kuģa radīto atkritumu un piesārņoto ūdeņu pieņemšanas elektroniskā sistēma

Kuģa radīto atkritumu un piesārņoto ūdeņu pieņemšanas elektroniskā sistēma

Reģ Nr. 1-08/85/2019

Projekta mērķis

Nodrošināt jaunu un efektīvu ziņošanas sistēmu, kurā, tiks iekļauti ziņojumi pa atkritumu veidiem, atbilstoši MARPOL 73/78 konvencijai, Direktīvas 2015/2087/EK un MK 08.10.2002. Nr. 455 noteikumu prasībām, kas savukārt nodrošinās efektīvāku un objektīvāku datu apmaiņu starp Eiropas Savienības dalībvalstīm un palīdzēs darbā inspektoriem veikt kuģu radīto atkritumu kontroli.

Projekta uzdevumi

1) Kuģu radīto atkritumu un piesārņoto ūdeņu pieņemšanas situācijas analīze un priekšlikumu procesa uzlabošanai izstrāde; 2) Izstrādāt sistēmas testa versiju, un nodrošināt Elektronisko datu apmaiņu ar Valsts informācijas sistēmu “Starptautiskā kravu un loģistikas informācijas sistēma” (SKLOIS), operatīvai datu apmaiņai ar ES dalībvalstīm; 3) Veikt sistēmas testēšanu Latvijas ostās; 4) Veikt analīzi par sistēmas ieviešanas un uzturēšanas izmaksām.

Projekta rezultāti

1) Prasību apraksta nodevums par Kuģa radīto atkritumu un piesārņoto ūdeņu pieņemšanas situācijas analīzi un priekšlikumiem procesa uzlabošanai. 2) Veikta Sistēmas testa vides testēšana sadarbībā ar atbildīgajiem dienestiem un iesaistītajām Latvijas ostām (Liepāja, Ventspils, Roja, Mērsrags, Rīga, Skulte un Salacgrīva) un komersantiem; 3) Gala ziņojuma apraksta nodevums par Kuģa radīto atkritumu un piesārņoto ūdeņu pieņemšanas elektroniskās sistēmas ieviešanas un uzturēšanas izmaksām, kā arī risinājumi informācijas drošības un operatīvās pieejas nodrošināšanai.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.06.2020
Īstenotājs International Transport Development Association
Jaunmārupe, Ozolu iela 28, LV-2166
Projekta kopējās izmaksas 30 000.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 30 000.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.