• Sākums >
  • Sadarbības veicināšana ķīmisko vielu pārvaldībā

Sadarbības veicināšana ķīmisko vielu pārvaldībā

Reģ Nr. 1-08/7/2017

Projekta mērķis

Projekts paredzēts VARAM starptautiskās sadarbības veicināšanai ar Centrālās un Austrumeiropas reģionu un Centrālāzijas valstīm ar mērķi nostiprināt kapacitāti ķīmisko vielu pārvaldībā un nodrošināt nepieciešamo datu un informācijas apriti.

Projekta uzdevumi

1. Par ķīmisko vielu pārvaldības politikas ilgtspējības attīstības mērķu īstenošanu Latvijā. Latvijas ķīmisko vielu pārvaldībā iesaistīto institūciju savstarpējās sadarbības un politikas īstenošanas mehānismu kapacitātes celšana, politikas plānošanas instrumentu attīstība. Sabiedrības informēšanas pasākumi par ķīmiskām vielām un to ietekmi uz vidi un veselību, kā arī ekspertu sanāksmes. 2. Nodrošināt Latvijas pārstāvniecību un atgriezeniskās datu/informācijas apmaiņu starptautiskajās ķīmisko vielu pārvaldības aktivitātēs. Prioritāro aktivitāšu īstenošana – Centrālās un Austrumeiropas reģiona sagatavošanas sanāksme Bāzeles, Roterdamas un Stokholmas konvenciju dalībpušu sanāksmei, Centrālās un Austrumeiropas reģiona darba sesija par Minamatas konvencijas par dzīvsudrabu ratifikācijas un ieviešanas jautājumiem, starptautiskās ķīmisko vielu pārvaldības (SAICM) plānošanas sanāksmes (t.sk. Reģionālā līmenī), Minamatas konvencijas dalībpušu konferences sagatavošanas un/vai pirmā pušu sanāksmes.

Projekta rezultāti

Augšminēta darbība nodrošinājusi iespēju Latvijai uzņemties sarunvedēju lomu Eiropas Savienības dalībvalstu un CEE valstu vidū, kas sniedz iespēju piedalīties neformālās sarunās par politikas attīstību ķīmisko vielu pārvaldībā Eiropā un plašāk.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 15.12.2017
Īstenotājs VARAM
Rīga, Peldu iela 25, LV-1494
Projekta kopējās izmaksas 43 680.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 43 680.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 34 952.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.