Kampaņa “ES DARU TĀ!”

Reģ Nr. 1-08/73/2020

Projekta mērķis

Izveidot visaptverošu videi draudzīgas uzvedības, proti, Latvijas sabiedrības rīcības pieauguma kampaņu “ES DARU TĀ!”, kas ietver kompaktu 50 video portretsižetu sagatavošanu digitālo, drukāto un audio mediju platformām, sasniedzot maksimālu publicitāti 3 līdz 4 mēnešu periodā (2021.gada janvāria – aprīlia). Kampaņas stratēģija ir ar dažādu interešu un sociālo grupu personāliju konkrētiem piemēriem iedvesmot un motivēt 3 dažādas mērķauditorijas grupas uzvedības maiņai videi draudzīgā virzienā, attiecīgi izvēloties arī populārus un mūsdienīgus komunikāciju kanālus, kuros līdz šim par vides jautājumiem nav plaši runāts.

Projekta uzdevumi

- Veicināt mērķa auditorijas izpratni, par to, kas ir videi draudzīga rīcība. - Veicināt auditorijas pašefektivitāti (prasmes, kā īstenot videi draudzīgu uzvedību). - Veicināt sociālās normas, kas vērstas uz sabiedrības “nerakstītu vienošanos” par videi draudzīga dzīvesveida nepieciešamību. - Paaugstināt mērķauditorijas motivāciju, radot izpratni par iespējamajām pozitīvajām un negatīvajām konsekvencēm videi nedraudzīga dzīvesveida gadījumā.

Projekta rezultāti

• Sasniegtā auditorija - vismaz 500 000 • Radīta masu mediju interese par dabai draudzīgu dzīvesveidu un rīcību • Panākta mērķauditorijas izpratne par to, ko konkrēti nozīmē videi draudzīga rīcība (ekoloģiskās pēdas nospieduma kalkulatora/spēles ieviešana) • Veicināta mērķauditorijas uzvedības maiņa Projekta sagatavotā satura ilgtspēju papildus mediju platformu partnerībai palīdzēs nodrošināt arī sadarbība ar organizāciju “Zaļā brīvība”. Tās interneta vietnē tiks izveidota jauna sadaļa “ES DARU TĀ!”, kur tiks publicēti raidījuma video faili, foto un teksti, nodrošinot saturam ilgtermiņa piekļuvi arī pēc kampaņas noslēguma. Mēs paredzam, ka pēc kampaņas “iesildīšanas” Ekoloģiskās pēdas nospieduma kalkulatoru, turpmāk daudz plašāk izmantos arī mediji un citi NVO savās informatīvajās platformās.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 01.06.2021
Īstenotājs VFS Films
Rīga, Lapu iela 17, LV-1002
Projekta kopējās izmaksas 108 257.26 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 97 431.53 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 97 274.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.