• Sākums >
  • Bezpilota lidaparātu funkcionalitātes pilnveidošana

Bezpilota lidaparātu funkcionalitātes pilnveidošana

Reģ Nr. 1-08/73/2017

Projekta mērķis

Nodrošināt vides un dabas resursu aizsardzības pasākumu efektivitāti, uzlabojot esošā VVD aprīkojuma – bezpilotu lidaparātu, funkcionalitāti, un radot drošas un ilglaicīgas to lietošanas iespējas.

Projekta uzdevumi

Lai sasniegt projektā izvirzīto mērķi, tiks veiktas VVD esošajiem bezpilota lidaparātiem “Phantom” un “Inspire” vadības ierīces- planšetes iegādes. Ka arī veikt ne retāk kā 5 reizes mēnesī (atkarībā no laika apstākļiem (lidojumiem piemērotiem)) apsekot jūras piekrasti un iekšējos ūdeņus, fiksējot lidojumus un informāciju par iespējamiem zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem un nelikumīgiem zvejas rīkiem izmantojot planšetdatoru ar IOS operētājsistēmu laika periodā 06.-11.2017.

Projekta rezultāti

Projekta ietvaros tiks nodrošināta kvalitatīva VVD tehniskā aprīkojuma - bezpilota lidaparātu jeb dronu – droša un ilgtspējīga izmantošana, tādejādi paaugstinot zivju resursu aizsardzības pasākumu efektivitāti. Veicot ūdenstilpju novērošanu un nelikumīgo zvejas rīku meklēšanu gan no horizontāla un vertikāla skatu punkta vienlaikus, tiks iegūta informācija par nelegālo zvejas rīku vietām, maluzvejnieku iespējamām atrašanās vietām, ka rezultātā ir veikta kvalitatīvāk vides un ūdens bioloģisko resursu aizsardzības funkcijas.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 31.12.2017
Īstenotājs Valsts vides dienests
Rīga, Rūpniecības iela 23, LV-1045
Projekta kopējās izmaksas 6 294.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 6 294.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 6 294.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.