• Sākums >
  • Vides izziņas nometne bērniem

Vides izziņas nometne bērniem

Reģ Nr. 1-08/72/2013

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir bērnus iepazīstināt ar vides procesiem- saudzīgu attieksmi pret apkārtējo vidi, resursu otrreizēju izmantošanu, ilgtspējības princips, kas notiek pļavā, mežā, vidē kopumā, kā arī ko darīt, lai iemācītos saudzēt vidi. Dabai draudzīga dzīvesveida popularizēšana, praktiska apmācība un zināšanu paplašināšana.

Projekta uzdevumi

Realizēt iespēju nometnes laikā dzīvot mūsdienīgi un vienlaicīgi dabai draudzīgā veidā.(praktiskā nometnes sadzīve). Dabas izpratnes zināšanu paplašināšana un dabas draudzīguma veicināšana.(zināšanu papildināšana ekskursijās un nodarbībās). Zaļās dzīves iespēju izzināšana (gala uzdevums), organizēt ekskursiju uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta māju Salacgrīvā, tikšanās ar vides gidu. Veidot izpratni par cilvēku saimnieciskās darbības un vides mijiedarbību- lektoru lekcijas par mežu, augiem, atkritumiem Likt bērniem darboties makulatūras, plastmasas vākšanas akcijās. Vadīt radošās un dabas izpētes darbnīcas; Sagatavot prezentāciju nometnes dalībnieku vecākiem, informēt sabiedrību par vides nometnes aktivitātēm, nodrošināt projekta publicitāti drukātos un elektroniskos masu saziņas līdzekļos. Apkopot, analizēt projekta rezultātus.

Projekta rezultāti

Projekta rezultātā ir noorganizētas 2 vides nometnes- jūnijā un jūlijā Katrā nometnē piedalās 24 bērni vecumā no 8- 10 gadiem no Limbažu pilsētas un novada, Salacgrīvas novada (tai skaitā Salacgrīva, Ainaži), Alojas novada (tai skaitā Aloja, Staicele); Ir noorganizēts viens autobusa brauciens: 1.) maršrutā- Pāles pag. „Smēdes”- Pāles centrs- z/s „Kraukļi” un gājiens mežā-Salacgrīva- Randu pļavas- Ainažu vēja ģeneratori- Pāles pag. Smēdes Noticis viens pārgājiens gar Svētupi; 1 tikšanās ar z/s „Kraukļi” saimnieku Edmundu Birkenbaumu, kuram ir pieredze dabas taku veidošanā mežā, meža kopšanā u.c.; 1 tikšanās ar vides gidu un vides ekspertu Andri Urtānu; 1 tikšanās ar veselības augu brīvdabas ekspozīcijas veidotāju Jāni Ulmi; 1 tikšanās ar mežzini Sandru Kanasti; 1 tikšanās ar ZAAO pārstāvi par atkritumu šķirošanu, atkritumu ietekmi uz dabu; 1 lekcija par enerģiju izmantošanu dabā un atjaunojamās enerģijas avotiem; 1 lekcija par papīra izgatavošanu un tā otro dzīvi; 1 lekcija par dabai draudzīgās sadzīves ķīmijas apjomu.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 15.08.2013
Īstenotājs Limbažu lauvas
Limbaži, Burtnieku iela 7,
Projekta kopējās izmaksas 9 043.56 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 332.64 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 802.39 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.