• Sākums >
  • Atbalsts uzņēmumu sertifikācijas iegūšanai pārejai uz aprites ekonomiku un bezatkritumu praksi

Atbalsts uzņēmumu sertifikācijas iegūšanai pārejai uz aprites ekonomiku un bezatkritumu praksi

Reģ Nr. 1-08/71/2022

Projekta mērķis

Projekta gaitā tiek plānots palīdzēt uzsākt pārmaiņu procesu vismaz 5 uzņēmumiem pretī to atbilstībai aprites ekonomikas un bezatkritumu darbības principiem. Pilotprojekta rezultātā iesaistītajiem uzņēmumiem plānots sasniegt pirmo Zero Waste Europe (ZWE) izstrādātā projekta Mission Zero Academy (MiZA) sertifikācijas līmeni “On the road to zero waste”, kas apliecina apņemšanos pildīt praktiskus soļus, lai veiktu savu transformāciju atbilstoši aprites ekonomikas praksei.

Projekta uzdevumi

● uzrunāt uzņēmumus, kuri būtu atbilstoši un ieinteresēti veicināt uzņēmuma transformāciju uz aprites ekonomikai atbilstošu darbību un bezatkrituma prakses ieviešanu; ● ar publiskās komunikācijas palīdzību informēt un skaidrot nepieciešamību, kādēļ pāreja uz aprites ekonomiku ir nozīmīga un kā biznesa sertifikācija to var apliecināt; ● iesaistīt sertifikācijās procesā vismaz piecus uzņēmumu un palīdzēt tiem nonākt līdz “On the road to zero waste” sertifikācijas statusam; ● piedāvāt instrumentus uzņēmumiem patstāvīgā procesa apgūšanā - vietējās sertifikācijas rokasgrāmatas izveide.

Projekta rezultāti

1. Sertificēts 1 (viens) MiZA speciālists, kas ir autorizēts palīdzēt uzņēmumiem ieviest nepieciešamos sertifikācijas kritērijus un sagatavoties programmas audita procesam. 2. Piesaistīti 5 (pieci) Latvijas Republikas uzņēmumu reģistrā reģistrēti uzņēmumi, kas kvalificējušies MiZA sertifikācijas statusam “On the road to zero waste”. 3. Izveidota publiski pieejama rokasgrāmata latviešu valodā, kas palīdzētu uzņēmumiem bez maksas izprast Zero Waste Business sertifikācijas nepieciešamību, kā arī pašu spēkiem spert šai sertifikācijai nepieciešamos soļus.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.09.2023
Īstenotājs Zero Waste Latvija
Rīga, Struteles iela 3-2, LV-1046
Projekta kopējās izmaksas 37 303.60 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 37 303.60 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.