• Sākums >
  • Raidījumu, rakstu un podkāstu sērija par dabu un pilsētu interneta žurnālā Satori.lv un LTV

Raidījumu, rakstu un podkāstu sērija par dabu un pilsētu interneta žurnālā Satori.lv un LTV

Reģ Nr. 1-08/70/2020

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir aizraujošā, mūsdienīgā veidā izglītot sabiedrību, īpaši jauniešus, par vides un dabas resursu saudzīgu izmantošanu, dažādām ekosistēmām un to savstarpējo mijiedarbību, kā arī par citiem ar vidi saistītiem jautājumiem, lai veicinātu cilvēku individuālo atbildību un ieradumu maiņu. Tā kā vidējās un vecākās paaudzes izpratni un uzskatus mainīt ir ļoti grūti, projekta galvenā, bet ne vienīgā, mērķauditorija ir jaunieši: mediju saturs, radošie risinājumi un komunikācijas stils tiks vērsts tieši uz viņiem.

Projekta uzdevumi

Vides filmu studija ciešā sadarbībā ar Satori veidos video saturu – raidījumu ciklu (10 trīspadsmit minūšu epizodes x 2 sezonas). Raidījumu cikls tiks izrādīts LTV, tāpat Vides filmu studija sagatavos video fragmentus no raidījumiem un to tapšanas aizkulisēm, kas tiks izvietoti "Satori" sociālajos medijos. Šis saturs piesaistīs amatieru un nejaušo garāmgājēju uzmanību, kā arī veidos pozitīvu attieksmi pret tematiku, mudinās uzzināt vairāk. Papildus video saturam tiks veidots 10 rakstu un 10 podkāstu cikls, kas tiks publicēts "Satori" un reklamēts sociālajos medijos. Rakstos un podkāstos tiks padziļināti aplūkotas un iztirzātas raidījumā problematizētās tēmas. Video saturs sociālajos medijos kalpos kā reklāma un pievērsīs uzmanību analītiskākajiem podkāstiem un rakstiem. Podkāsti būs klausāmi straumēšanas platformās Podbean, Spotify, Delfi, Apple Podcasts, Google Podcasts, to atšifrējumi būs publicēti arī LSM.lv. Video saturs piesaistīs amatieru un nejaušo garāmgājēju uzmanību raksti piedāvās dziļāku skatījumu, bet podkāsti ļaus iedziļināties detaļās

Projekta rezultāti

1. Producētas un publicētas 20 televīzijas raidījumu epizodes. 2. Producētas un publicētas 10 podkāsta epizodes 3. Veidoti un publicēti 10 raksti interneta žurnālā "Satori.lv" Apskatītās tēmas: -atkritumu apsaimniekošana, šķirošana un pārstrāde, -derīgas pārtikas izniekošana izmetot, -piejūras kailciršu negatīvā ietekme uz vidi, -kūdra kā nozīmīgs Latvijas dabas resurss, -bezatkritumu dzīvesveida un lietoto preču veikali, -vēja enerģija - argumenti par un pret vēja parku veidošanu Latvijā, -sezonālās modes postošā ietekme uz vidi, -uz autoceļiem notriektie dzīvnieki un iespējas tos pasargāt, -ekofeminisms Latvijā un tā aizsācējs Dainis Īvāns, -dabas dziedniecība - garīgās un fiziskās veselības uzlabošana savvaļā, -zaļais urbānisms - pilsētvides plānošana, apzaļumojot apkaimes un darba vietas, -neiemītās dabas takas un pārgājieni dabā, -dabas inventarizācija - kartēšana un jaunu sugu atklāšana Latvijā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.06.2021
Īstenotājs Ascendum
Rīga, Ģertrūdes iela 42-5, LV-1011
Projekta kopējās izmaksas 109 849.09 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 98 864.18 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 98 865.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.