• Sākums >
  • Tipiskus sadzīves notekūdeņus raksturojošo parametru aktualizācija – otrā kārta

Tipiskus sadzīves notekūdeņus raksturojošo parametru aktualizācija – otrā kārta

Reģ Nr. 1-08/6/2017

Projekta mērķis

Iegūt pietiekami daudz ticamu datu par sadzīves notekūdeņu sastāvu, lai sagatavotu pamatotus priekšlikumus tiesību aktos noteikto tipiskus sadzīves notekūdeņus raksturojošo parametru aktualizācijai.

Projekta uzdevumi

1. Izstrādāt un ar VARAM saskaņot notekūdeņu paraugu ņemšanas plānu, ietverot vismaz 6 apdzīvotās vietās katrā no Latvijas reģioniem un Rīgu, kā arī, paredzot divas paraugu, ņemšanas kārtas (katru no tām – citā gadalaikā); 2. Ievākt notekūdeņu paraugus un apkopot iegūtos datus par sadzīves notekūdeņu sastāvu Latvijas apdzīvotajās vietās; 3. Veikt iegūtās informācijas analīzi un uz tās pamata sagatavot priekšlikumus par tipiskus sadzīves notekūdeņus raksturojošo parametru nepieciešamajām izmaiņām.

Projekta rezultāti

Tā kā tipiskus sadzīves notekūdeņus raksturojošie parametri kalpo kā atskaites punkts ražošanas notekūdeņu priekšattīrīšanas prasību izvirzīšanai un ar to saistītajiem kompensācijas maksājumiem, ir ļoti svarīgi, lai šie parametri atbilstu reālajam notekūdeņu sastāvam un kalpotu par pamatu adekvātu prasību izvirzīšanā. Tāpēc arī parametrus nepieciešams aktualizēt, izmantojot jaunākos pieejamos datus par notekūdeņu sastāvu un piesārņojumu raksturojošo rādītāju koncentrācijām tajos.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 20.12.2017
Īstenotājs VARAM
Rīga, Peldu iela 25, LV-1494
Projekta kopējās izmaksas 29 682.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 29 682.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 29 682.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.