• Sākums >
  • LATGALES JŪRAS PĒRLES – ATKLĀJ UN SAGLABĀ!

LATGALES JŪRAS PĒRLES – ATKLĀJ UN SAGLABĀ!

Reģ Nr. 1-08/69/2009

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir atklāt Rāznas nacionālā parka dabas un kultūrvēsturiskās pērles un saglabāt tās nākamajām paaudzēm. To var panākt, izglītojot bērnus un jauniešus par cilvēka rīcības iedarbību uz dabas vidi. Projekta mērķa sasniegšanu nodrošinās bērnu tieša iesaistīšanās nometnes aktivitātēs, vides aizsardzībā, tādā veidā tiks sekmēta vides kvalitātes uzlabošanās. Ar lekciju palīdzību tiks veicināta izpratne par vidi un dabu, un tās problēmām. Kā arī nodrošināt efektīvu vides informācijas apriti starp dažādām sabiedrības mērķa grupām, tādā veidā veicinot sabiedrības labklājību.

Projekta uzdevumi

1. ATKLĀT Rāznas nacionālā parka dabas un kultūrvēsturiskās pērles: 1.1. Uzzināt par Rāznas nacionālā parka tapšanas vēsturi, dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām parka teritorijā, ar administrācijas paveiktajiem un plānotajiem darbiem - Rāznas nacionālā parka (turpmāk tektā – RNP) administrācijas pārstāvja lekcija; 1.2. Uzzināt par Rāznas ezera ūdens kvalitāti - RNP administrācijas speciālista lekcija; 1.3. Uzzināt par retām un aizsargājamām putnu sugām RNP teritorijā - Latvijas Ornitoloģijas biedrības speciālista lekcija; 1.4. Iemācīt bērniem uzbūvēt putnu būrus priekš ūdens perētājputniem; 1.5. Uzzniāt par reto un aizsargājamo gliemežu sugām RNP teritorijā - Latvijas Malakologu biedrības vides speciālistes Ilzes Čakares lekcija; 1.6. Uzzināt par dīķa nakts sikspārni (Myotis dasycneme) - aizsargājamo zīdītāju sugu RNP teritorijā - Latvijas Malakologu biedrības vides speciālistes Ilzes Čakares praktiskās nodarbības; 1.7. Uzzināt par ārtniecības augiem RNP teritorijā; 1.8. Iepazīties ar Latgales zirgkopības tradīcijām; 1.9. Uzzināt par Latvijas Kultūras fonda kopu „Pūdnīku skūla”, par podniecības amatu, par keramikas izstrādājumiem - „Pūdnīku skūla” meistara Ēvalda Vasiļevska praktiskās nodarbības. 2. SAGLABĀT Rāznas nacionālā parka dabas un kultūrvēsturiskās pērles: 2.1. Izvietot bērnu uzbūvētos putnu būrus RNP teritorijā, sadarbībā ar RNP administrāciju; 2.2. Rāznas ezera apkārtnes sakopšana, atkritumu šķirošana un izvešana; 2.3. Nepieļaut tālāku vides sagandēšanu, cīnīties pret šī procesa cēloņiem un veicināt vides atveseļošanu.

Projekta rezultāti

1.1. Bērni uzzinās par RNP tapšanas vēsturi, dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām parka teritorijā, ar administrācijas paveiktajiem un plānotajiem darbiem; rezultāts: zinot vērtības – tās var aizsargāt, tas veicinās sabiedrības labklājību; 1.2. Bērni uzzinās par Rāznas ezera ūdens kvalitāti; rezultāts: Rāznas ezers - „ekskluzīva dabas pērle” ar dzeramā ūdens kvalitāti, tas veicinās ekosistēmas aizsardzību; 1.3. Bērni iemācīsies uzbūvēt putnu būrus priekš ūdens perētājputniem un izvietos tos RNP teritorijā; rezultāts: tas veicinās putnu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu nākamajām paaudzēm; 1.5. Bērni uzzinās par reto un aizsargājamo gliemežu sugām RNP teritorijā; rezultāts: bērni iemācīsies cienīt arī pavisam mazas radības, uzzinot to nozīmi videi; 1.6. Bērni uzzinās par ārstniecības augiem un ievāks to ziedus vides speciālista uzraudzībā; rezultāts: ģimenes locekļiem būs iespēja rūpēties par ģimenes veselību ar dabas veltēm; 1.7. Bērni uzzinās par podniecības amatu, par keramikas izstrādājumiem; rezultāts: bērni paši izgatavos keramikas izstrādājumus; 2.2. Bērni sakops Rāznas ezera apkārtni (Rogā, blakus nometnes vietai); rezultāts: tiks sakopts Rāznas ezera stūrītis, bērni tiks pieradināti atkritumus izvest un neatstāt atpūtas vietās Latvijā; 3. Bērni iemācīsies šķirot atkritumus; rezultāts: tas noderēs viņu turpmākai dzīvei un veicinās sabiedrības labklājību.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.07.2009
Īstenotājs Sporta klubs "Dinamo LAT"
Rīga, Kr. Valdemāra iela 153/1-3, LV-1013
Projekta kopējās izmaksas 8 427.67 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 6 755.80 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 557.18 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.