• Sākums >
  • Ūpja Bubo bubo barības izpēte

Ūpja Bubo bubo barības izpēte

Reģ Nr. 1-08/64/2022

Projekta mērķis

Mērķis ir noteikt ūpju barības objektus analizējot barības atliekas un ar telemetrijas datu palīdzību noskaidrot jauno putnu dispersiju un izdzīvotību, kā arī piesaisti biotopiem, ziemošanas stratēģiju, uzvedību ligzdošanas teritorijā (barošanās izlidojumu skaits un ilgums, reakcijas laiks uz provocēšanu atkarībā no attāluma, ligzdas atrašanās vieta, dienošanas posteņu atrašanās vieta un skaits, gada griezumā teritorijā pavadītais laiks) ilgākā termiņā putniem, kuri aprīkoti ar raidītājiem un sasniegs pieauguša putna vecumu.

Projekta uzdevumi

1. Ievākt ligzdas materiālu (izklājums, kurš satur barības atliekas) no lietotām ligzdām. 2. Ievākt atrijas zināmajās teritorijās atrastajās dienošanas vietās un izmantojot telemetrijas datus to atrašanai. 3. Attīrīt ievāktos materiālu paraugus, sagatavot noteikšanai, noteikt barības objektu sugas. 4. Uzstādīt 5–10 telemetrijas raidītājus putniem. 5. Iegūtos barības objektu un telemetrijas datus uzkrāt datubāzē un izdarīt pirmos secinājumus.

Projekta rezultāti

1. Ievāktas un noteiktas barības atliekas no vismaz 10 zināmajām, pēdējo 10 gadu laikā lietotajām ligzdām. 2. Ievākti barības paraugi no vismaz 5 dienošanas vietām. 3. Noteikts sastāvs no projekta ietvaros ievāktajiem pasaugiem un vēsturiski ievāktajām un uzglabātajām barības atliekām (atrijas, plūkumi). 4. Iegūti telemetrijas dati no 5–10 uzstādītajiem raidītājiem, izdarīti pirmie secinājumi par dispersiju.

Vadlīnija Atkritumu apsaimniekošana
Realizācijas laiks 30.09.2023
Īstenotājs Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Rīga, Skolas iela 3, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 27 950.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 27 950.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.