• Sākums >
  • Putnu festivāls 2015- „Pasaules migrējošo putnu dienas" Latvijā

Putnu festivāls 2015- „Pasaules migrējošo putnu dienas" Latvijā

Reģ Nr. 1-08/557/2014

Projekta mērķis

Popularizēt putnu vērošanu kā dabai draudzīgu, aktīvu, brīvā laika pavadīšanas veidu, rosinot bērnos un jauniešus, ģimenes, rīkoties saudzīgi pret apkārtējo vidi, kā arī pieņemt dabas aizsardzībai un vides ilgtspējībai labvēlīgus lēmumus.

Projekta uzdevumi

• Organizēt publisku pasākumu, kura laikā sabiedrība tiek izglītota par putnu migrācijām un to ekoloģiskajiem aspektiem kā ekosistēmas sastāvdaļu. • Organizēt dažādas nodarbības - putnu vērošanu, putnu gredzenošanu, izglītojošas lekcijas un radošās darbnīcas, kuru ietvaros izglītot interesentus par dabas aizsardzības un vides jautājumiem. • Rosināt pasākuma apmeklētājus veikt videi draudzīgas sociālās un ekonomiskās izvēles un iedvesmot tā rīkoties arī draugus, ģimenes locekļus un apkārtējo sabiedrību.

Projekta rezultāti

Pasākuma laikā tā dalībnieki būs apguvuši jaunas zināšanas par putnu migrācijas fenomenu, migrējošo putnu aizsardzības iespējām un putnu vērošanu kā brīvā laika pavadīšanas veidu. Šāda veida pasākums ļauj satikties arī jau esošiem putnu vērošanas entuziastiem ar šīs jomas iesācējiem un gūt savstarpēju pieredzi. Pasākuma laikā interesantiem būs iespēja izmēģināt jaunāko putnu vērošanas inventāru un piederumus, Latvijas labāko putnu vērošanas speciālistu vadībā. Pēc pasākumā gūtajiem iespaidiem sagaidāms, ka tā apmeklētāji pievērsīsies putnu vērošanai. Paredzams, ka skolēni pēc šī pasākuma apmeklēšanas izrādīs padziļinātu interesi par dabaszinībām, iesaistoties zinātniski pētniecisko darbu rakstīšanā, dažādu vides projektu izstrādē un apmeklējot dabazinību olimpiādes.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.05.2015
Īstenotājs Latvijas Pūču izpētes biedrība
Nagļu pag., Rēzeknes nov., "Skaistkalni", Nagļi, LV-4631
Projekta kopējās izmaksas 3 428.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 472.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 289.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.