• Sākums >
  • Konkurss pirmsskolas izglītības iestādēm par plastmasas un mikroplastmasas kaitīgo ietekmi uz vidi un cilvēkiem

Konkurss pirmsskolas izglītības iestādēm par plastmasas un mikroplastmasas kaitīgo ietekmi uz vidi un cilvēkiem

Reģ Nr. 1-08/54/2019

Projekta mērķis

Akcijas sasniedzamie mērķis: izglītoti pirmsskolas vecuma bērni, viņu vecāki, kā arī pirmsskolas pedagogi visā Latvijas teritorijā par atbildīgu vides un dabas resursu izmantošanu. Veidota izpratne par videi draudzīgu un atbilstīgu dzīvesveidu - katra indivīda iespējas samazināt atkritumu apjomu, plastmasas un mikroplastmasas kaitīgo ietekmi uz vidi, cilvēkiem.

Projekta uzdevumi

Konkurss bērnudārzniekiem: 1. Sagatavošanās posms. Izstrādāts pilnīgs aktivitāšu plāns, uzrunāti projektā iesaistītie speciālisti, kā arī darbinieki un slēgti līgumi. 2. Izstrādāti projekta vizuālie un saturiskie materiāli: 2.1. izstrādāts bērnudārza konkursa nolikums, kā arī sadarbībā ar literātu izveidota pasaka, kur bērniem saprotamā veidā stāsta par mikroplastmasu; 2.2. sadarbībā ar piesaistīto nozares speciālistu žurnālists sagatavo izglītojošo informāciju par mirkoplastmasas un plastmasas tēmām (ne mazāk kā 6 raksti), kas tālāk tiks izvietoti žurnālā "Mammām un tētiem. Bērnudārznieks", kā arī portālā www.mammamuntetiem.lv aktuālās rubrikas veidā (īpaši izcelts bloks); 2.3. izveidoti konkursa vizuālie materiāli sadarbībā ar mākslinieku - reklāmas laukums žurnālam "Mammām un tētiem. Bērnudārznieks", reklāmas baneris portālam www.mammamuntetiem.lv, materiāli soc. tīklu komunikācijai. 3. Veidota komunikācija ar bērnudārziem visā Latvijā. Katram nosūtīta informācija par konkursu, kā arī speciāli sagatavotā pasaka. Pedagogi aicināti pēc pasakas nolasīšanas izrunāt galvenos jautājumus ar audzēkņiem, kā arī kopīgi veikts radošais uzdevums. 4. Izvietota informācija par konkursu reklāmas veidā žurnāla "Mammām un tētiem. Bērnudārznieks" 2019. gada septembra nr. 5. Izvietota aktuālā rubrika 6 rakstu apmērā par tēmu mikroplastmasa un atkritumu samazināšana portālā www.mammamuntetiem.lv. Īpaši izceltais bloks ar speciāli radītu dizainu uz 2 nedēļām. 6. Katra iesūtītā konkursa darba izvietošana portālā www.mammamuntetiem.lv īpaši izveidotā sadaļā, kur šie darbi būs atrodami vienmēr. 7. Visu konkursa norises laiku (septembris līdz novembris) īstenota komunikācija www.mammamuntetiem.lv soc.tīklu platformās, vadoties pēc iepriekš izstrādāta komunikācijas plāna (kopējais ierakstu skaits nav mazāks par 50 ierakstiem). 8. Konkursa darbu izvērtēšana. Darbus izvērtē nodibinājuma speciāli izveidota žūrija. 9. 2019. gada decembra izdevumā "Mammām un tētiem. Bērnudārznieks" izveidota nr. tēma, kur 6 līdz 8 lapu apmērā ir raksti par mikroplastmasu un plastmasas atkritumiem, kā arī paziņoti konkursa uzvarētāji (5 pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas). 10. Informācija par konkursa uzvarētājiem izvietota arī portālā www.mammamuntetiem.lv. 11. Pēc konkursa, lai veicinātu ilgtspēju, nosūtīta informācija pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem bērniem viegli uztveramu materiālu veidā ar praktiskiem padomiem, kā samazināt plastmasas atkritumu apjomu un mazināt mikroplastmasas piesārņojumu. 12. Veikts aktivitāšu pārskats - publicitātes atskaites, finanšu atskaites, apkopoti kvantitatīvie un kvalitatīvie projekta rezultāti.

Projekta rezultāti

Akcijas sasniedzamie rezultāti: Kvantitatīvie: - nosūtīta izglītojoša informācijas pirmsskolas izglītības iestādēm (vairāk kā 600), sasniegti vairāk nekā 90 000 (https://enciklopedija.lv/skirklis/9937) pirmsskolas vecuma bērni, viņu vecāki un vecvecāki. - izglītoti vairāk nekā 600 pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošie pedagogi. - ar reklāmas un izglītojošas informācijas izvietošanu divos drukātajos izdevumos "Mammām un tētiem. Bērnudārznieks" (drukātā tirāža vienam nr. 10 000) sasniegta auditorija, kas pārsniedz 30 000 vecāku, pedagogu, vecvecāku. - ar reklāmas un izglītojošas informācijas izvietošanu portālā www.mammamuntetiem.lv sasniegta auditorija, kas pārsniedz 180 000 unikālo lietotāju mēnesī. - ar īpaši izstrādātu komunikācijas stratēģiju www.mammamuntetiem.lv soc.tīklu profilos sasniegta auditorija, kas pārsniedz 120 000. Kvalitatīvie: - īpaši izveidotā konkursā piedalījušies bērni no apmēram 150 dažādām pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņām. - konkursa 150 pirmsskolas izglītības pedagogi.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.12.2019
Īstenotājs Fonds Mammām un Tētiem
Rīga, Brīvības iela 40-16, LV-1050
Projekta kopējās izmaksas 10 855.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 9 769.50 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 9 770.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.