• Sākums >
  • Rīgas nacionālā zooloģiskā dārza saimnieciskās darbības daļēja nodrošināšana 2015.gadā

Rīgas nacionālā zooloģiskā dārza saimnieciskās darbības daļēja nodrošināšana 2015.gadā

Reģ Nr. 1-08/538/2014

Projekta mērķis

1.Nodrošināt aktīvu Rīgas Nacionālā dārza līdzdalību Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijā (EAZA) un starptautiski koordinētās apdraudēto sugu saglabāšanas. u.c. programmās. 2.Uzlabot RNZD ekspozīciju kvalitāti un dzīvnieku turēšanas apstākļus, tiecoties pēc atbilstības EAZA sertifikācijas prasībām; 3.Nodrošināt RNZD vides izglītības programmu realizāciju un aktivitātes, kā arī sadarbību ar DAP un VUGD, šo iestāžu speciālistu kvalifikācijas celšanā; 4. Nodrošināt RNZD konfiscēto un brīvprātīgi nodoto, kā arī nelaimē nokļuvušo savvaļas dzīvnieku kvalitatīvu aprūpi.

Projekta uzdevumi

No LVAF saņemtie līdzekļi paredzēti daļējai Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza komunālo maksājumu segšanai, lai nodrošinātu uzņēmuma normālu funkcionēšanu un dzīvnieku labturības prasību izpildi, tā izbrīvējot līdzekļus augstāk minēto mērķu sasniegšanai.

Projekta rezultāti

1.Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aktīvi piedalīsies 65-70 starptautiski koordinētās apdraudēto sugu saglabāšanas programmās, kā arī uzņemsies atsevišķu sugu saglabāšanas programmu starptautisko koordinēšanu. 2.Iespēju robežās tiks veikta ekspozīciju pārbūve un dzīvnieku turēšanas apstākļu uzlabojumi, tiecoties pēc atbilstības EAZA sertifikācijas prasībām. 3. RNZD organizēs vismaz 130 ekskursijas un mācību nodarbības, kā arī 20 plašus vides izglītības pasākumus. 4. RNZD, sadarbībā ar DAP, izvietos un aprūpēs konfiscētos, kā arī brīvprātīgi nodotos vai nelaimē nokļuvušos savvaļas dzīvniekus. 5.Rīgas zoodārzs sadarbosies ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (ja nepieciešams- arī Bruņotajiem spēkiem), šo iestāžu speciālistu kvalifikācijas celšanā, kā arī – ar Veterinārmedicīnas fakultāti – vetārstu kvalifikācijas celšanā un studentu sagatavošanā. 6. RNZD kalpos par Eiropas zoodārzu speciālistu tālmācības internacionālās programmas bāzi Austrumeiropā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.12.2015
Īstenotājs Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs
Rīga, Meža prospekts 1, LV-1014
Projekta kopējās izmaksas 2 614 622.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 414 400.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 382 056.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.