• Sākums >
  • Otrā dzīve – iemesls svinībām!

Otrā dzīve – iemesls svinībām!

Reģ Nr. 1-08/51/2019

Projekta mērķis

Akcijas ietvaros vēlmies informēt iedzīvotājus par lietu sadalīšanās ciklu un to ietekmi uz dabas piesārņojumu. Vēlamies likt aizdomāties par iespējām, kas pieejamas, kad lietas vairs nav nepieciešamas. Pirms izmest atkritumu konteinerā, izvērtēt iespēju atdot, pārdot vai ottreizēji pārstrādāt un izmantot, kā arī pirms iegādāties jaunu lietu, padomāt vai nav citas alternatīvas – iegādāties lietotu, neiegādāties nemaz, bet izvērtēt esošo lietu maksimālo izmantošanu, kā piemēram, apģērba pielietojums. Popularizēt bezatlikuma saimniekošanu virtuvē. Šī informācija būtu pamats aizdomāties par to, ka izvēloties rīkoties savādāk, ir iespējams ietaupīt ģimenes budžetā līdzekļus, kas var būt iemesls mazām svinībām, kā arī daba par to būs pateicīgaun varēsim baudīt pilnvērtīgāk tās piedāvātās iespējas. Akcijas nepieciešamību nosaka milzīgs apjoms izmestas pārtikas un sadzīves lietu kopums atkritumos, kas liecina par patērētājsabiedrības tuvredzīgu rīcību.

Projekta uzdevumi

Informēt iedzīvotājus par lietu sadalīšanās ciklu, veicinot aizdomāties par lietām sev apkārt un pirms iegādāties nākošo lietu vai tehniku, apdomāt vai tas ir nepieciešams. Pirms nevajadzīgo lietu izmest atkritumu konteinerā, apdomāt otrās dzīves piedāvājumu – pārdot, atdot, pārveidot noderīgā lietā.

Projekta rezultāti

Akcijas dalībnieki ir piedalījušies tirdziņā gan kā pārdevēji, gan pircēji, ir piedalījušies informatīvās lekcijās un radošajās darbnīcās, ir apguvuši jaunas zināšanas un prasmes, kā dzīvot ar mazāk lietām kvalitatīvāk, lai atliek līdzekļu svinēt svētkus ģimenē, ar draugiem, ar kolēģiem.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.12.2019
Īstenotājs Tavai izaugsmei
Tukums, Pils iela 15A, LV-3101
Projekta kopējās izmaksas 11 973.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 10 000.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.