• Sākums >
  • „Kompostētāju klubs” - bio-atkritumu kompostēšanas popularizēšanas kampaņa

„Kompostētāju klubs” - bio-atkritumu kompostēšanas popularizēšanas kampaņa

Reģ Nr. 1-08/508/2014

Projekta mērķis

• Palielināt izpratni un zināšanas par zaļo un pārtikas atkritumu pārstrādi un nepieciešamību; • Veicināt atbildīgas sabiedrības veidošanos un popularizēt ieguvumus no komposta izmantošanas; • Iniciēt priekšlikumus fiskālo politikas instrumentu un likumdošanas izstrādāšanai, kas veicinātu komposta tirgus attīstību Latvijā.

Projekta uzdevumi

1. LASA tīmekļa vietnē www.lasa.lv, izstrādāt sadaļas „Kompostētāju klubs” informatīvo platformu. 2. Sniegt sākotnējo informāciju par projekta izveidi un regulāri papildināt sadaļu „Kompostēšanas klubs” - pasākumu kalendārs, publikācijas, medijiem nodrošinot komunikāciju sociālajos tīklos. 3. Izplatīt preses relīzes sabiedrības iepazīstināšanai ar projektu, mērķiem, uzdevumiem, aktivitātēm un rezultātiem. 4. Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldības savienību aicināt pašvaldības iesaistīties projektā un norādīt kompostēšanas iespējas savā pašvaldībā ievietošanai KK informatīvajā platformā un izplatīt informāciju par projektu vietējos pašvaldības medijos. 5. Noorganizēt ievadsemināru - galvenā mērķauditorija ir pašvaldības un komersanti, kas nodrošina kompostēšanas pakalpojumu vai to plāno nodrošināt. 6. Apkopot informāciju par brīvprātīgajiem kompostētājiem mājsaimniecībās Latvijas reģionos; 7. Veikt praktiskās pieredzes apkopojumu, apmeklējot uzņēmumus, kas nodrošina kompostēšanas pakalpojumu un sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kas veic kompostēšanu savā mājsaimniecībā; 8. Noorganizēt noslēguma semināru par projekta rezultātiem visiem interesentiem un projekta dalībniekiem.

Projekta rezultāti

1. Izstrādāta informatīvā platforma ”Kompostētāju klubs” LASA tīmekļa vietnē www.lasa.lv. 2. Noorganizēti 2 semināri par kompostēšanu (dalībnieku skaits vienā seminārā vismaz 50). 3. Reģistrēti pasākumi kompostēšanas popularizēšanai (vismaz 10); 4. Reģistrēti brīvprātīgie kompostētāji ( vismaz 500, rezultāts ir atkarīgs no pašvaldību iesaistes aktivitātes projektā), reģistrētas pašvaldības (vismaz 20), reģistrēti uzņēmumi (vismaz 10), kuri piedāvā dārza un pārtikas atkritumu savākšanu un pārstrādi; 5. Sagatavotas un nopublicētas preses relīzes medijiem (vismaz 2) par projekta aktivitātēm un publikācijas ”Kompostētāju klubs” sadaļā par kompostēšanu (vismaz 8) ; 6. Noorganizēti pasākumi „Atklātās kompostēšanas diena” (vismaz 2).

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.11.2015
Īstenotājs Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija
Rīga, Kuršu iela 9-2, LV-1006
Projekta kopējās izmaksas 12 277.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 9 876.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 7 942.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.