• Sākums >
  • Kampaņa "Lokāla rīcība globālai attīstībai"

Kampaņa "Lokāla rīcība globālai attīstībai"

Reģ Nr. 1-08/503/2014

Projekta mērķis

Informēt sabiedrību par lokālās rīcības ietekmi uz globālo attīstību, iezīmējot ilgtspējīgu pārtikas patēriņu kā videi draudzīga dzīvesveida nozīmīgu sastāvdaļu un tādā veidā skaidrojot pārtikas izvēles ietekmi uz vidi Latvijā un pasaulē.

Projekta uzdevumi

1. Ar publicitāti plašsaziņas līdzekļos informēt sabiedrību par pārtikas izvēles un patēriņa ietekmi uz globālo attīstību un skaidrot glokalizācijas jēdzienu, izmantojot pārtikas patēriņa piemēru, īpaši akcentējot pārtikas patēriņa ietekmi uz vidi. 2. Organizēt informatīvu un izglītojošu kampaņu Rīgā un Latvijas reģionos, lai pievērstu sabiedrības uzmanību kampaņas tēmai. 3. Ar dokumentālā kino un animācijas filmas starpniecību skaidrot glokalizācijas jēdzienu, īpašu uzmanību pievēršot atbildīga pārtikas patēriņa ietekmei uz vidi un jaunattīstības valstu iedzīvotāju dzīves apstākļiem. 4. Diskusijās ar pārtikas ražotājiem veicināt zināšanas par videi draudzīgām lauksaimniecības metodēm un agroekoloģiju kopumā. 5. Ar ceļojošās fotoizstādes starpniecību vērst sabiedrības uzmanību pārtikas patēriņa ietekmei uz vidi.

Projekta rezultāti

1. Ar publicitāti masu medijos un vides reklāmu Rīgā un citās lielākājās reģionu pilsētās aizsniegti vismaz 200 000 cilvēku. 2. Kampaņas atklāšanas pasākumā uzrunāti un ar kampaņas tematu iepazīstināti ap 50 cilvēku – mediju pārstāvji un interesenti. 3. Kampaņas ietvaros notiekošajā filmu mēnesī 100 dažādās Latvijas vietās par kampaņas tematu tiks informēti ap 6000 cilvēku. 4. Diskusijās (20) ar pārtikas ražotājiem uzrunāti ap 250 dalībnieku. 5. Ceļojošās fotoizstādes ietvaros septiņās Latvijas pilsētās fotogrāfijas apskatīs ap 700 cilvēku. 6. Kampaņas komunikācijas ietvaros par aktuālo tematu tiks informēti arī citu nevalstisko organizāciju biedri un brīvprātīgie, tai skaitā biedrības LAPAS biedru organizācijas. 7. Kopumā par aktuālo projekta tematu uzzinās iedzīvotāji un vides aizsardzības interesenti, kas lieto „homo ecos:“ komunikācijas kanālus.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 15.07.2015
Īstenotājs homo ecos:
Rīga, Ernestīnes iela 12, LV-1046
Projekta kopējās izmaksas 13 280.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 9 890.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 9 575.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.