• Sākums >
  • DOKUMENTĀLO EKOFILMU CIKLS EKONABA

DOKUMENTĀLO EKOFILMU CIKLS EKONABA

Reģ Nr. 1-08/492/2014

Projekta mērķis

Projekta virsmērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju izpratni un izglītību par harmoniskas vides zināšanām, sekmējot zaļās ekonomikas pamatprincipu pielietošanu sabiedrībai būtisku lēmumu pieņemšanā, proti, nodrošinot dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī uzlabojot sociālās un kultūrvides kvalitātes. Projekta mērķis ir sagatavot un veiksmīgi pārraidīt dokumentālo ekofilmu sēriju ciklu EKONABA, kas ir primāri orientēts uz jaunatnes mērķauditorijas vides izglītošanu un audzināšanu, vēršot uzmanību uz būtiskiem dabas, ekonomiskiem, sociāliem un kultūrvēsturiskā mantojuma aizsardzības aspektiem, kas ir savstarpēji vienoti un integrēti cilvēces vides harmonijā. Raidījums pakāpeniski padziļinās sabiedrības, it īpaši jaunatnes izpratni par dabas procesiem, cilvēku ietekmi, ekonomiskām vajadzībām, to mijiedarbību un radīto sinerģiju, t.sk. reģionālās labklājības kontekstā.

Projekta uzdevumi

- līguma noslēgšana; - vietas izpētes un tās vides izziņa; - reklāmas izvietošana un sadarbības partneru programma; - konkursa organizēšana; - literatūras apkopošana; - žūrijas vērtēšanas kritēriji un atlases darbs; - ekofilmas varoņu atlase un “videokameras pārbaudes”; - labāko studentu iesaiste un līdzdalība; - scenāriju izstrāde un to apstiprināšana no jauniešu puses; - filmēšana un montāža; - raidīšana un raidlaiku apmaiņas televīzijā; - apbalvošana un pateicības rakstu izsniegšana; - ekofilmu ievietošana biedrības „Baltijas krasti”, kā arī radio NABA mājas lapās; - novērtēšana un nākošajā sērijā nepieciešamo uzlabojumu ieviešana; - atskaites sagatavošana un iesniegšana LVAF; - nākamā raidījumu ekofilmu cikla EKONABA izstrāde un sagatavošana (2. sezona).

Projekta rezultāti

• Organizēts 1 vides eseju konkurss EKONABA. • Iesūtīti un izvērtēti vismaz 100 studentu darbi. • Aktīvi iesaistīti un ar EKONABA ekofilmām apmācīti vismaz 100 reģionu iedzīvotāji. • Uzfilmēti 4 dzīves stāsti ar vides problēmu iztirzājumu. • Raidījumu demonstrēšanas reitings TV – ap 40 000 mājsaimniecību. • Palielināsies skatītāju loks ekofilmas EKONABA raidīšanas laikā ap 5-10%. • Apmaiņas raidlaika demonstrēšanas reitings virs 38000 mājsaimniecībām o Kurzemes reģionālā TV (ap.13 000); o Latgales Reģionālā TV (ap 10 000); o Zemgales Reģionālā TV (ap 15 000). • RADIO NABA reitings - ap. 20000 klausītāju auditorija. • Izglītoti skatītāji vismaz 5 nolikuma tēmās. • Atraktīvi veidota ekofilmu raidījumu cikla pieeja, nodrošinot gan jauniešu audzināšanu un izglītošanu, gan reģionu iedzīvotājus ar viņu vides apskatāmajām problēmām.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.12.2015
Īstenotājs Baltijas krasti
Rīga, Kr.Barona iela 31a-19, LV-1011
Projekta kopējās izmaksas 28 954.35 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 20 029.46 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.