• Sākums >
  • Ekspozīcijas Latvijas ģeoloģija izveidošana Latvijas Dabas muzejā (pirmā kārta)

Ekspozīcijas Latvijas ģeoloģija izveidošana Latvijas Dabas muzejā (pirmā kārta)

Reģ Nr. 1-08/44/2012

Projekta mērķis

- izveidot ekspozīciju Latvijas ģeoloģija, palielinot sabiedrībai ģeoloģisko kolekciju pieejamību un nodrošinot iespēju muzeja apmeklētājiem pilnveidot zināšanas attiecīgajā jomā, kā arī saturīgi pavadīt laiku estētiskā muzeja vidē, tādējādi paaugstinot apmeklējuma kvalitāti; - celt muzeja un Latvijas prestižu pašmāju un ārzemju apmeklētāju vidū starptautisko notikumu (Rīga kā ES kultūras galvaspilsēta, Latvija kā ES prezidējošā valsts) un muzeja 170 gadu jubilejas ietvaros.

Projekta uzdevumi

Pirmās kārtas uzdevumi: 1.Sagatavot telpu ekspozīcijas montāžai. 2.Ekspozīcijas aprīkojuma izveidošana un ierīkošana. Veicamās aktivitātes: - izsludināt iepirkuma konkursu, slēgt līgumu; - sienu, griestu un grīdas sagatavošana (remonts); - elektroinstalācijas un tehnikas instalācijas ierīkošana; - ekspozīcijas mēbeļu (vitrīnu) un aprīkojuma izgatavošana; - aprīkojuma uzstādīšana un montāža.

Projekta rezultāti

Ar projekta ieceri iepazīstināta muzeja Zinātniskā padome, kura apstiprināja projekta zinātnisko koncepciju un tematisko plānu, kā arī ar projektu iepazinās muzeja apmeklētāji, ģeogrāfijas un bioloģijas skolotāju asociāciju pārstāvji. Projektam tiks nodrošināta ilgtspēja, jo jaunizveidotās ekspozīcijas tiek izmantotas līdz pat 15 – 20 gadiem, nepieciešamības gadījumā aktualizējot informāciju un veicot nelielus pārveidojumus. Pirmās kārtas rezultāti: - sagatavota telpa ekspozīcijas montāžai; - izveidots un ierīkots ekspozīcijas aprīkojums; - telpa sagatavota eksponātu un tehnikas izvietošanai, kas projekta otrās kārtas darbu rezultātā nodrošinās pilnīgu ekspozīcijas izveidošanu, līdz ar to, kopējie projekta rezultāti būs sekojoši: - izveidota mūsdienīga ekspozīcija, kas ar interaktīvu elementu palīdzību iepazīstinās apmeklētāju ar Latvijas ģeoloģiju; - paplašināts muzeja tematiskais piedāvājums; - veicināta interese sabiedrībā par Latvijas ģeoloģiju; - pieaudzis muzeja apmeklētāju skaits, kas, kā rāda līdzšinējā pieredze, pieaug atklājot jaunas ekspozīcijas; - celts muzeja pozitīvais tēls gan pašmāju, gan ārzemju apmeklētāju vidū.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.12.2013
Īstenotājs Latvijas Dabas muzejs
Rīga, K. Barona 4, LV-1712
Projekta kopējās izmaksas 114 313.52 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 103 936.52 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 103 936.52 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.