• Sākums >
  • Dabas un klimata jautājumu komunikācijas stratēģijas izstrāde darbam ar krievvalodīgu jauniešu auditoriju

Dabas un klimata jautājumu komunikācijas stratēģijas izstrāde darbam ar krievvalodīgu jauniešu auditoriju

Reģ Nr. 1-08/41/2019

Projekta mērķis

Projekta ilgtermiņa mērķis ir iesaistīt dabas saglabāšanā nozīmīgu Latvijas sabiedrības daļu – krievvalodīgu jauniešu auditoriju, kas dzīvo citā informācijas telpā, un kura līdz šim nav pietiekami mērķtiecīgi uzrunāta ar dabas un klimata komunikācijas jautājumiem. Par komunikācijas pamatu izmantosim tai pieņemamu un saprotamu retoriku un vērtību sistēmu. Projekta īstermiņa mērķis ir uzsākt sarunu ar šo auditoriju un izstrādāt auditorijas izpētē balstītu dabas un klimata komunikācijas stratēģiju darbam ar krievvalodīgajiem jauniešiem. Komunikācijas stratēģijas izstrāde nepieciešama, lai efektīvi, mērķauditorijai saprotami un vienoti komunicētu ar krievvalodīgu jauniešu auditoriju, kas līdz šim ir palikusi ārpus lielākās daļas dabas un klimata komunikācijas latviskās informatīvās telpas.

Projekta uzdevumi

1. Projekta laikā plānots tiešā veidā uzrunāt vismaz 200 krievvalodīgos jauniešus, iesaistot tos diskusijās gan savā starpā (fokusgupās), gan sarunās ar viedokļu līderiem par šo tēmu; 2. Projekta laikā plānots uzrunāt vismaz 1000 krievvalodīgos jauniešus, ievācot anketas no viņiem par viņu vērtībām, izvēlēm un rīcībām, kas skar dabas un klimata jomas; 3. Projekta laikā plānots izstrādāt dabas un vides komunikācijas stratēģiju darbam ar krievvalodīgu jauniešu auditoriju, lai turpmāk vienoti, krievvalodīgajiem jauniešiem saprotami (uzrunājot viņus caur viņu vērtību sistēmu un atbilstoši viņu mentalitātei) komunicētu par dabas un klimata jautājumiem. Stratēģija tiks izplatīta dabas un vides aizsardzības nevalstisko organizāciju vidū, nosūtot to vismaz 10 organizācijām, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu vidū.

Projekta rezultāti

1. Uzrunāti vismaz 200 krievvalodīgie jaunieši, iesaistot tos diskusijās gan savā starpā (fokusgupās), gan sarunās ar viedokļu līderiem par šo tēmu; 2. Uzrunāti vismaz 1000 krievvalodīgie jaunieši, ievācot anketas no viņiem par viņu vērtībām, izvēlēm un rīcībām, kas skar dabas un klimata jomas; 3. Izstrādāta dabas un vides komunikāciju stratēģija darbam ar krievvalodīgu jauniešu auditoriju, lai turpmāk vienoti, krievvalodīgajiem jauniešiem saprotami (uzrunājot viņus caur viņu vērtību sistēmu un atbilstoši viņu mentalitātei) komunicētu par dabas un klimata jautājumiem. Stratēģija tiks izplatīta dabas un vides aizsardzības nevalstisko organizāciju vidū, nosūtot to vismaz 10 organizācijām, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu vidū.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.12.2019
Īstenotājs Latvijas Dabas fonds
Rīga, Vīlandes iela 3 - 7, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 9 985.89 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 987.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 987.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.