• Sākums >
  • Zivju resursu aizsardzība Engures ezerā un Rīgas jūras līcī ietekošajās upēs - Grīvā, Rojā un Pilsupē pavasara un rudens zivju nārsta periodos

Zivju resursu aizsardzība Engures ezerā un Rīgas jūras līcī ietekošajās upēs - Grīvā, Rojā un Pilsupē pavasara un rudens zivju nārsta periodos

Reģ Nr. 1-08/3/2015

Projekta mērķis

1. Nodrošināt ilgtspējīgu zivju populāciju saglabāšanu nodrošinot netraucētas nārsta iespējas Engures ezerā pavasara periodā. 2. Nodrošināt ilgtspējīgu zivju un upes nēģu populāciju saglabāšanu nodrošinot netraucētas nārsta iespējas Grīvas, Rojas un Pilsupes upēs pavasara un rudens periodos.

Projekta uzdevumi

Veicot regulārus reidus maksimāli ierobežot maluzvejnieku aktivitātes zivju un nēģu nārsta periodos pavasarī un rudenī, tādējādi nodrošinot ilgtspējīgu resursu saglabāšanu.

Projekta rezultāti

Samazināt līdz minimumam (1-5) pārkāpumu skaitu, kas nodrošinās zivju un nēģu resursiem netraucētas nārsta iespējas. Netraucēts un pilnvērtīgs nārsta process ir viens no galvenajiem pamatnoteikumiem zivju resursu ilgtspējīgai saglabāšanai. Lai nodrošinātu projekta rezultātā sasniegto, arī turpmākajos gados būs nepieciešams finansējums pastiprinātas kontroles nodrošināšanai zivju nārsta periodos.

Vadlīnija Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība
Realizācijas laiks 30.11.2015
Īstenotājs Engures ezera dabas parka fonds
Tukuma raj., Engures pag., Bērzciems, LV-3112
Projekta kopējās izmaksas 3 391.13 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 857.44 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 343.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.