• Sākums >
  • Radioaktīvo vielu novērtējums vidē

Radioaktīvo vielu novērtējums vidē

Reģ Nr. 1-08/394/2015

Projekta mērķis

Veikt vienreizēju pētījumu par radona klātbūtni dzeramajā ūdenī visā Latvijas teritorijā, apzināt situāciju par radioaktīvo vielu (radona īpatnējās, alfa un beta, un tritija radioaktivitātes testēšana) klātbūtni viensētu akās, kas atrodas radioaktīvo atkritumu glabātavas “Radons” apkārtnē, kā arī izglītot sabiedrību attiecībā uz radona gāzi.

Projekta uzdevumi

1. Veikt radona līmeņa mērījumus lielākajās dzeramā ūdens apgādes vietās (virs 100 m3), lai novērtētu radona līmeni. Šajā uzdevumā paredzēts ievākt un veikt analīzes paraugiem no aptuveni 159 vietām. 2. Radioaktīvo vielu (radona īpatnējās, alfa un beta, un tritija radioaktivitātes testēšana) monitorings ūdens ņemšanas vietās radioaktīvo atkritumu glabātavas „Radons” tuvumā. 3. Informatīvs materiāls plašākai sabiedrībai par radona gāzi, kas tas ir, kāda ir tā ietekme, kāpēc nepieciešami mērījumi u.c.

Projekta rezultāti

1. Projekta laikā tiks iegūta informācija balstīta uz mērījumiem par radona klātbūtni lielākajās dzeramā ūdens apgādes vietās, kas ļaus izvērtēt turpmāko rīcību attiecībā uz nepieciešamību veikt regulāru monitoringu, kā arī apkopotā informācija tiks nosūtīta Eiropas Komisijai. 2. Apsekotas tuvākās viensētas radioaktīvo atkritumu glabātavas „Radons” tuvumā un iegūta informācija par situāciju pirms plānoto radioaktīvo tvertņu un ilgtermiņa glabātavas būvniecības. 3. Sagatavos izglītojošs materiāls plašākai sabiedrībai, pirms tiek uzsākti radona mērījumi mājsaimniecībās.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 30.11.2016
Īstenotājs Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs
Rīga, Maskavas iela 165, LV-1019
Projekta kopējās izmaksas 21 541.14 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 21 541.14 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 21 541.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.