Telpas pavasaris

Reģ Nr. 1-08/371/2015

Projekta mērķis

Ilgtermiņā veicināt Latvijas jauniešu izpratni un rūpes par Latvijas vidi un telpu (kultūrai un sev nozīmīgām vietām), un aktīvu iesaisti to saglabāšanā. Savukārt projekta īstermiņa mērķi ir īstenot starpdisciplināru pasākumu kopumu, kas veltīts Latvijas simtgadei, apvienojot kognitīvu vides pētījumu un jauniešus iedvesmojošus un izglītojošus pasākumus. Kā arī radīt paliekošu Latvijas emociju karti, kas izteikta narratīvos un/vai jaunrades darbos.

Projekta uzdevumi

- organizēt diskusiju par telpas izpratni – zinātnē, mākslā, literatūrā, u.tt. - veikt pētījumu “Mana Latvija” 9.-12.klašu jauniešu vidū un starp viņu līdzcilvēkiem; - pētījuma dalībniekiem organizēt ziemas radošās nometnes četros Latvijas reģionos, piedāvājot iedvesmojošu un izglītojošu programmu; - izveidot dokumentālo filmu par projektu un Latvijas emocionālajiem punktiem (telpām); - radīt virtuālu Latvijas emociju karti; - iedvesmot jauniešus tūlītējai rīcībai, rūpējoties par vietu un vidi sev apkārt

Projekta rezultāti

- veikts Latvijā vēl nebijis kognitīvais pētījums; - projektā iesaistītas vismaz 500 Latvijas skolas; - projektā piedalās vismaz 400 9.-12.klašu skolēni; - projekta pētījumā iegūti dati vismaz no 2000 cilvēkiem; - izveidota virtuāla Latvijas kognitīvā (un emociju) karte ar vismaz 500 radoši izteiktiem kartes punktiem; - izveidota dokumentālā filma “Mana Latvija”; - katrā Latvijas reģionā sakoptas vismaz 3 jauniešiem nozīmīgas vietas.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.09.2016
Īstenotājs Imanta Ziedoņa fonds "Viegli"
Kr. Valdemāra 35-1, Rīga, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 31 110.85 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 19 980.85 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 17 829.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.