• Sākums >
  • Sadarbības attīstība vides pārvaldības jautājumos ar Ukrainu un Uzbekistānu

Sadarbības attīstība vides pārvaldības jautājumos ar Ukrainu un Uzbekistānu

Reģ Nr. 1-08/369/2015

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir attīstīt institucionālo sadarbību vides pārvaldības jautājumos starp Latviju un Ukrainu, kā arī stiprināt līdzšinējās sadarbības iniciatīvas vides jautājumos starp Latviju un Centrālāziju.

Projekta uzdevumi

Sadarbība ar Ukrainu vides pārvaldības jautājumos: Lai attīstītu sadarbību, plānoti šādi sadarbības pasākumi: 1) Ekspertu vizītē Ukrainā (indikatīvi – novembra sākums). Plānota ministrijas vadības un ekspertu dalība, kā arī piesaistīto ekspertu dalība no Baltijas vides foruma. Vizītes mērķis ir precīzi izzināt prioritāros sadarbības jautājumus un konkretizēt nepieciešamā saturiskā atbalsta sniegšanas veidus. 2) Ukrainas delegācijas vizīte Latvijā (novembra beigas/decembra sākums) Ukrainas puse ir izteikusi vēlmi pārņemt Latvijas pieredzi vides likumdošanas izstrādāšanā, vides pārvaldības instrumentu piemērošanā, kā arī apskatīt konkrētu projektu īstenošanas vietas, it īpaši atkritumu saimniecības jomā, arī piesārņoto vietu sanācijas projektu realizēšanas vietas. Attiecīgi vizītes ietvaros plānotas vairākas semināra veida sanāksmes, kā arī izbraukumi uz projektu īstenošanas vietām. Gatavojoties šai vizītei jau ir sagatavota pasākumu programma Ukrainas delegācijas vizītei Latvijā (krievu un angļu valodā), kas pievienota pielikumā. Sadarbība vides pārvaldības jautājumos ar Centrālāzijas valstīm, it īpaši Uzbekistānu 1) Vizīte Taškentā, Uzbekistānā 19.-22.oktobrī Vizītes ietvaros tiks stiprināta un padziļināta Prezidentūras laikā aizsāktā sadarbība ar Centrālāzijas valstīm. VARAM ar Uzbekistānas Vides aizsardzības komiteju vienojās par kopīgu darba programmu. Vizīte būs konkrēts solis sadarbības pasākumu īstenošanai. Plānots, ka braucienā piedalīsies VARAM eksperti, kā arī Latvijas uzņēmēji un konsultanti, kas Uzbekistānas pusi varēs iepazīstināt ar praktiskiem risinājumiem un pieredzi vides pārvaldības jautājumu risināšanā. 2) Atbalsta sniegšana Latvijas uzņēmumiem vides aizsardzības jautājumu risināšanā Centrālāzijas valstīs Tiks turpinātas Prezidentūras laikā aizsāktās aktivitātes, sniedzot VARAM un citu institūciju atbalstu Latvijas uzņēmējiem, kas veido darbību Centrālāzijas valstīs. Sadarbības specifika ar šīm valstīm nereti prasa VARAM augstāko amatpersonu iesaisti, kā arī atbilstošu ekspertu dalību. Šāda pieredze ir gan sadarbībā ar Kazahstānu, Tadžikistānu, Uzbekistānu un citām reģionā valstīm. VARAM turpinās sniegt nepieciešamo atbalstu komunikācijā ar vides valsts institūcijām Centrālāzijas valstīs.

Projekta rezultāti

- 1 Latvijas delegācijas vizīte Kijevā, Ukrainā - 1 informatīvs seminārs un izbraukuma vizītes Latvijā ar vismaz 10 Ukrainas delegācijas dalībniekiem - 1 Latvijas delegācijas vizīte Taškentā, Uzbekistānā

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 30.12.2015
Īstenotājs VARAM Vides aizsardzības departaments
Rīga, Peldu iela 25, LV-1494
Projekta kopējās izmaksas 20 000.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 20 000.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 20 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.