• Sākums >
  • Vides raidījumu cikls „Kā pieci pirksti”

Vides raidījumu cikls „Kā pieci pirksti”

Reģ Nr. 1-08/350/2018

Projekta mērķis

Ap 50 tūkstošiem raidījuma skatītāju kanālā TV Kurzeme Liepājā, apkārtējos novados un visā Latvijā kanālā ReTV kļūt zinošākiem vides jautājumos, mainot savus ikdienas paradumus un aizvien nopietnāk apzinātos savu kā indivīdu un sabiedrības kopumā lēmumu pieņemšanas nozīmīgumu vides vērtību saglabāšanā.

Projekta uzdevumi

1. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: Zivsaimniecība Baltijas jūrā, pievēršot uzmanību zivju resursam un tirgotāju atbildībai. 2. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: „Zaļais iepirkums”, tā labie prakses piemēri valsts, pašvaldību institūcijās un privātajā sektorā. 3. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: Atkritumi pilsētvidē un dabā. Atkritumu šķirošana un to tālāka pārstrāde jaunu produktu izgatavošanai. 4. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: Biotopu inventarizācija. Biotopi Latvijas pļavās un mežos. Biotopu nozīme, problēmas, nepieciešamie risinājumi. 5. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: Ietekmes uz vidi mazināšanas pasākumi lauksaimniecībā. 6. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: Īpaši aizsargājamo teritoriju pārvaldība, problēmas, risinājumi; biotopu apsaimniekošana. Pašvaldības iesaiste un realizētās iniciatīvas. 7. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: Bioloģiskā daudzveidība un brīvprātīgo darbs dabas saglabāšanā. Indivīdu un uzņēmumu, institūciju darbība. 8. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: Videi draudzīga prakse ārpus normatīvo aktu prasībām dažādos uzņēmumos. 9. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: Videi draudzīga meža apsaimniekošanas prakse. Izlases cirte privātos mežos. 10. raidījuma režijas izstrāde, raidījuma sagatavošana un pārraide. Raidījuma tēma: Preču un pakalpojumu patēriņš. Videi draudzīgas izvēles veikalos.

Projekta rezultāti

Sagatavoti un pārraidīti 10 raidījumi, kur katru raidījumu noskatījušies 50 000 skatītāji. Raidījumi tiek demonstrēti TV Kurzeme kanālā otrdienās plkst. 19:15. Papildus katrs raidījums tiek demonstrēts kabeļtelevīzijas operatoru Ostkom un Elektrons&K tīklos Liepājā un tuvākajos novados kanālā TV Kurzeme un kanālā RETV saskaņā ar kanāla programmu, kā arī interneta vietnē liepajniekiem.lv.

Vadlīnija Plašsaziņas līdzekļu darbība un izdevējdarbība vides izglītības jomā
Realizācijas laiks 30.12.2019
Īstenotājs TV Kurzeme
Liepāja, Pasta iela 3, LV-3401
Projekta kopējās izmaksas 12 281.18 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 11 053.06 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 11 053.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.