• Sākums >
  • Mācību siltumnīcu izveide mūžizglītības funkciju attīstībai

Mācību siltumnīcu izveide mūžizglītības funkciju attīstībai

Reģ Nr. 1-08/34/2022

Projekta mērķis

Izveidot sezonas mācību siltumnīcas mūžizglītības un profesionālās kompetences celšanai, īpaši piemērojot siltumnīcas senjoriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Organizācijas veiktspējas stiprināšanai vides aizsardzības kontroles un vides politikas īstenošanas jomas ietvaros, kā arī pastarpināti sabiedrības izglītošanas funkciju paplašināšanai, veicināt mūžizglītības pieejamību Nacionālajā botāniskajā dārzā, īpaši pielāgojot mūžizglītības iespējas senjoriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izveidot, aprīkot un nodrošināt piekļuvi kvalitatīvai mācību siltumnīcai un izveidot atbilstošu apmācību programmu 2022.gada laikā.

Projekta uzdevumi

1. Tirgus izpētes, cenu aptaujas veikšana, iepirkuma izsludināšana un līguma slēgšana ar darba izpildītāju par specializēta elektromobiļa ar 6-8 vietām, ar pielāgojamām sēdvietām ratiņkrēslam; 2. Specializēta elektromobiļa ar 6-8 vietām, ar pielāgojamām sēdvietām ratiņkrēslaml; 3. Iepirkuma veikšana par mācību siltumnīcas aprīkojumu mūžizglītības funkciju veikšanai; 4. Publiskas piekļuves zona mācību siltumnīcas iekārtošana iekštelpās Nacionālā botāniska dārza teritorijā saskaņā ar tehnisko dokumentāciju; 5.Izstrādātas mūžizglītības 2 (divas) apmācību programmas (atalgojums NBD izglītības speciālistiem) par invazīvo telpaugu atpazīšanu un rīcību, kā arī par invazīvo augu atpazīšanu un apkarošanu mazdārziņos; 6. Fonda administrācijas informēšana par objekta atklāšanas pasākumu (ja tāds atsevišķi paredzēts).

Projekta rezultāti

1. Veikta tirgus izpēte, sagatavots un izsludināts iepirkums. Izvēlēti potenciālie pretendenti un sagatavoti tirgus cenas izpētes un iepirkuma protokoli, noslēgts līgums darba uzdevumu izpildei; 2. Iegadats un piegadats specializēts elektromobilis ar 6-8 vietām, ar pielāgojamām sēdvietām ratiņkrēslam; 3. Veikta iepirkumu procedūra saskaņā ar PIL un NBD iepirkumu veikšanas kārtību. Izvēlēti atbilstoši, kvalitatīvie realizācijas pretendenti un sagatavoti iepirkuma protokoli, noslēgti līgumi darba uzdevumu izpildei; 4. Iekārtota publiskas piekļuves zona iekštelpās (mācību siltumnīca) Nacionālā botāniskā dārza teritorijā, kas spēs uzņemt 30-60 apmācību dalībniekus, t.sk personās ar kustības traucējumiem. Mācību siltumnīcas zonas aprīkošana (t.sk, galdi, krēsli, podošanas ekipējums, materiāli, tāfeles u.c.), krēsli izvēlēti atbilstoši ergonomiskākie no ekonomiskās klases: a) galdi un plaukti ir paredzēti uz ritentiņiem, pārvietojami un pielāgojami grupas nodarbībām dažādos apjomos; b) vertikāla tipa plaukti, meistarklašu atribūtu glabāšanai; c) meistarklašu/apmācību programmu atribūti (podi, palīglīdzekļi podošanai, pārstādīšanai, augu kopšanai, siltumnīcas tīrības uzturēšanai u.c.). 5. Izstrādāts apmācību saturs 2 (divām) mūžizglītības apmācību programmām (t.sk. senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām) par invazīvo telpaugu atpazīšanu un rīcību, kā arī par invazīvo augu atpazīšanu un apkarošanu mazdārziņos; 6. Informācija vismaz 3 darba dienas iepriekš par objekta atklāšanas pasākumu nosūtīta Fonda administrācijai (ja tāds atsevišķi ir paredzēts). Pastāvīgas informatīvas plāksnes izvietošana (pēc projekta noslēguma).

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 31.12.2022
Īstenotājs Nacionālais botāniskais dārzs
Salaspils, Miera iela 1, LV-2169
Projekta kopējās izmaksas 68 336.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 68 336.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 32 537.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.