• Sākums >
  • Vides mēnesis “Svešie mums līdzās”. Svešzemju sugu ietekme uz vietējām ekosistēmām.

Vides mēnesis “Svešie mums līdzās”. Svešzemju sugu ietekme uz vietējām ekosistēmām.

Reģ Nr. 1-08/34/2019

Projekta mērķis

Iepazīstināt dažādas mērķauditorijas ar Latvijā sastopamajām svešzemju sugām. Palielināt sabiedrības informētību par to, kādu ietekmi rada svešzemju sugas uz vietējo sugu izplatību un ekosistēmām kopumā. Kā arī sniegt ieteikumus, ko katrs sabiedrības loceklis var darīt, lai ierobežotu invazīvo sugu izplatīšanos un jaunu sugu ienākšanu.

Projekta uzdevumi

Akcijas sasniedzamie mērķi ir informēt un izglītot pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu par svešzemju un invazīvajām sugām un to ietekmi uz vietējām ekosistēmām. Veidot sabiedrībā apziņu un sekmēt piesardzību jaunu sugu ieviešanā un kontrolēšanā Latvijā, tādējādi veicinot atbildīgāku attieksmi pret dabu.

Projekta rezultāti

1. Izveidota oriģināla izbraukuma nodarbība un izdales materiāli (plakāts un spēle) par svešzemju un invazīvajām sugām Latvijā; 2. Izveidota izstāde, kurā iesaistītie eksperti apkopojuši informāciju par Latvijā sastopamajām invazīvajām un svešzemju sugām. Saturiskā informācija papildināta ar dažādām aktivitātēm; 3. Sagatavota ekskursija ar nodarbību sākumskolas skolēniem par svešzemju un invazīvajām sugām Latvijā; 4. Sagatavota ekskursija ar nodarbību 5. – 12. klašu skolēniem par svešzemju un invazīvajām sugām Latvijā; 5. Novadītas vismaz 10 nodarbības skolu jauniešiem un pieaugušajiem (darba kolektīviem); 6. Noorganizēta Ģimenes diena atbilstoši akcijas (vides mēneša) tēmai, īpaši uzrunājot ģimenes ar bērniem.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 14.06.2024
Īstenotājs Dabas muzeja atbalsta biedrība
Rīga, Kr. Barona iela 4, LV-1050
Projekta kopējās izmaksas 9 060.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 154.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 154.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.