• Sākums >
  • Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza saimnieciskās darbības daļēja nodrošināšana 2018.gadā

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza saimnieciskās darbības daļēja nodrošināšana 2018.gadā

Reģ Nr. 1-08/326/2017

Projekta mērķis

1. Nodrošināt aktīvu Rīgas Nacionālā dārza līdzdalību Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijā (EAZA) un starptautiski koordinētās apdraudēto sugu saglabāšanas. U.c. Programmās. 2. Uzlabot RNZD ekspozīciju kvalitāti un dzīvnieku turēšanas apstākļus, tiecoties pēc atbilstības EAZA sertifikācijas prasībām; 3. Nodrošināt RNZD vides izglītības programmu realizāciju un aktivitātes, kā arī sadarbību ar DAP un VUGD, šo iestāžu speciālistu kvalifikācijas celšanā; 4. Nodrošināt RNZD konfiscēto un brīvprātīgi nodoto, kā arī nelaimē nokļuvušo savvaļas dzīvnieku kvalitatīvu aprūpi

Projekta uzdevumi

No LVAF saņemtie līdzekļi paredzēti daļējai Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza komunālo maksājumu segšanai, lai nodrošinātu uzņēmuma normālu funkcionēšanu un dzīvnieku labturības prasību izpildi, tā izbrīvējot līdzekļus augstāk minēto mērķu sasniegšanai.

Projekta rezultāti

1. Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aktīvi piedalīsies 65-75 starptautiski koordinētās apdraudēto sugu saglabāšanas programmās, kā arī uzņemsies atsevišķu sugu saglabāšanas programmu starptautisko koordinēšanu. 2. Mērķtiecīgi tiks veikta pakāpeniska ekspozīciju pārbūve un dzīvnieku turēšanas apstākļu uzlabojumi, tiecoties pēc atbilstības EAZA sertifikācijas prasībām. 3. RNZD organizēs vismaz 140 ekskursijas un mācību nodarbības, kā arī aptuveni 20 plašai sabiedrībai pieejamus vides izglītības pasākumus. 4. RNZD izveidos un aprūpēs DAP( un citu valsts un pašvaldību institūciju) konfiscētos, kā arī īpašnieku brīvprātīgi nodotos vai nelaimē nonākušos savvaļas dzīvniekus. 5. Rīgas zoodārzs sadarbosies ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (ja nepieciešams- arī Bruņotajiem spēkiem u.c.), šo iestāžu speciālistu kvalifikācijas celšanā, kā arī – ar Veterinārmedicīnas fakultāti – vetārstu kvalifikācijas celšanā un studentu sagatavošanā. 6. RNZD kalpos par Eiropas zoodārzu speciālistu tālmācības internacionālās programmas bāzi Austrumeiropā.

Vadlīnija Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība
Realizācijas laiks 31.12.2018
Īstenotājs Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs
Rīga, Meža prospekts 1, LV-1014
Projekta kopējās izmaksas 2 978 359.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 382 000.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 416 300.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.