PĒC 100 GADIEM PIEBALGĀ!

Reģ Nr. 1-08/255/2018

Projekta mērķis

Īstermiņa: Projekta īstermiņa mērķis ir nodrošināt Gaujas augšteces iedzīvotājiem iespēju izzināt un izprast reģionā sastopamo dabas daudzveidību un iepazīt praktiskus piemērus, kā šīs dabas vērtības nosargāt, vairot un pielietot, rūpējoties par personisko un reģiona iedzīvotāju labklājību. Ilgtermiņa: Projekta ilgtermiņa mērķis ir panākt Gaujas augšteces iedzīvotāju apziņu, ka dabas daudzveidība ir resurss, par kuri ir jārūpējas, un uz kura pamata iespējams balstīt ilgtspējīgu reģiona attīstību.

Projekta uzdevumi

1. Nodrošināt Gaujas augšteces iedzīvotājiem iespēju iepazīt un izprast dabas daudzveidības vērtību; 2. Panākt, ka Gaujas augšteces iedzīvotāji apzinās dabas daudzveidību kā resursu, no kura saprātīgas izmantošanas ir atkarīga viņu personiskā un reģiona iedzīvotāju labklājība; 3. Nodrošināt Gaujas augšteces iedzīvotājiem iespēju iepazīt praktiskus piemērus, kā saimniekot dabai draudzīgi, vienlaikus vairojot personisko un reģiona iedzīvotāju labklājību.

Projekta rezultāti

Projekta laikā tiks sasniegti šādi rezultāti: 1) Būs īstenots 2 dienu pasākums bioloģiskajā saimniecībā “Lielkrūzes”, kura laikā vismaz 30 Gaujas augšteces iedzīvotāji būs praksē iepazinuši dabai draudzīgas saimniekošanas pamatprincipus; 2) Būs notikuši vismaz 3 pārgājieni, izzinot Vecpiebalgas novada dabas bagātības. Pārgājienos piedalījušies vismaz 45 vietējie iedzīvotāji. Pārgājienos atklātās dabas vērtības prezentētas Vecpiebalgas novada svētku pasākumā, kur ar rezultātiem iepazīstināti vismaz 70 svētku apmeklētāji; 3) Būs notikusi velo ekspedīcija. Vismaz 25 dalībnieki būs izzinājuši tūrisma un atkritumu apsaimniekošanas sakarības. Būs veikta Rutkaviņu avota apkārtnes sakopšana. 4) Būs notikušas vides darbnīcas Jaunpiebalgas novada svētku ietvaros, kuras būs apmeklējuši vismaz 100 svētku apmeklētāji, izzinot upju piesārņošanas problemātiku. 5) Būs notikuši vismaz 2 darbnīcas “Kā iepatikties putniem?”. Kopā vismaz 60 iedzīvotāji būs iepazinuši metodes, kā to dzīves vietās īstenot putniem draudzīgas rīcības. 6) Vismaz 50 iedzīvotāji būs piedalījušies radošajās darbnīcas, kuru laikā būs apguvuši prasmes, kā jau reiz izmantotiem materiāliem piešķirt jaunu “dzīvi”, pielietojumu.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.11.2018
Īstenotājs GAUJAS FONDS
Jaunpiebalga, Jaunpiebalgas p., Gaujas iela 4, LV-4125
Projekta kopējās izmaksas 14 046.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 12 596.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.