• Sākums >
  • Atklāj putnu migrācijas burvību 2018

Atklāj putnu migrācijas burvību 2018

Reģ Nr. 1-08/243/2018

Projekta mērķis

Īstermiņa: Iesaistīt interesentus izglītojošās darbnīcās, pārgājienos, ekskursijās vasarā un rudens putnu migrācijas laikā. Tādā veidā paplašināt iedzīvotāju zināšanas par Latvijas putnu populāciju un putnu un citu dzīvnieku dzīves paradumiem, nozīmi dabā un cilvēka dzīvē. Ilgtermiņa: Veicināt iedzīvotāju interesi par apkārtējo vidi, padziļināt izpratni par Latvijas dabas vērtībām, izmantojot dažādas tradicionālas un inovatīvas vides izglītības metodes. Popularizēt aktīvas un izglītojošas brīvā laika pavadīšanas iespējas dabā, vērojot un iepazīstot putnus un citus dzīvniekus.

Projekta uzdevumi

1. Sarīkot izglītojošo pasākumu vadītāju pieredzes apmaiņas un apmācības seminārus, kā arī kampaņas materiālus. 2. Organizēt izglītojošus pasākumus par putnu būrīšu izgatavošanu un apsekošanu. 3. Sarīkot izglītojošus pasākumus par vasaras lidoņiem. 4. Sarīkot vismaz 30–40 bezmaksas izglītojošus pasākumus (ekskursijas un darbnīcas) Eiropas putnu vērošanas dienu ietvaros oktobrī. 5. Informāciju par pasākumiem atspoguļot iepriekš izstrādātajā interneta vietnē www.putnudienas.lv.

Projekta rezultāti

1. Sarīkoti 3 dienu pieredzes apmaiņas un apmācību semināri esošajiem un potenciālajiem pasākumu (putnu vērošanas ekskursiju, radošo un putnu būrīšu darbnīcu) vadītājiem, kuros kopā piedalījušies vismaz 30 dalībnieki. Izstrādāti kampaņas drukātie un video materiāli. 2. Sarīkoti vismaz 3 putnu būrīšu pasākumi un apsekoti vismaz 100 putnu būrīši, piedalījušies vismaz 50 dalībnieki. 3. Sarīkoti 3–5 izglītojoši pasākumi “Vasaras lidoņu iepazīšana”, kuros piedalījušies ap 50 dalībnieku; uzkrāta pieredze līdzīgu pasākumu plašāka mēroga rīkošanai nākotnē. 4. Eiropas putnu vērošanas dienās Latvijā piedalījušies vismaz 700–1000 dalībnieku, kuri ziņojuši par aptuveni 50 000 putnu novērojumiem apmēram no 150 putnu sugām. 5. Informācija par pasākumiem atspoguļota iepriekš izstrādātajā interneta vietnē www.putnudienas.lv, kā arī citur internetā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.11.2018
Īstenotājs Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Rīga, Skolas iela 3, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 34 064.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 30 639.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 12 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.