• Sākums >
  • Pārstrādājam bioloģiskos atkritumus kompostā

Pārstrādājam bioloģiskos atkritumus kompostā

Reģ Nr. 1-08/240/2018

Projekta mērķis

Īstermiņa: Uzsākt nelielu (līdz 10 dzīvokļiem) daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju aktīvu iesaisti bioloģisko atkritumu kompostēšanā, popularizējot videi draudzīgu dzīvesveidu, samazinot noglabājamo atkritumu daudzumu un informējot sabiedrību par bioloģisko atkritumu apriti, to pārstrādes un izmantošanas iespējām. Ilgtermiņa: Apkopojot projekta rezultātus, sniegt informāciju plašai Latvijas sabiedrībai par iespējām izmantot kompostēšanas konteinerus zaļo un virtuves atkritumu pārstrādei to rašanās avotā.

Projekta uzdevumi

1. Sagatavot informāciju par komposta sagatavošanu un kompostēšanas konteinera izmantošanu. 2. Apsekot katrā pilsēta nelielo daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus izdalot sagatavoto informāciju un aicinot piedalīties projektā par bioloģisko atkritumu kompostēšanu. 3. Iepirkt un uzstādīt kompostēšanas konteinerus projektā iesaistītajām mājām. 4. Regulāri sekot māju iedzīvotāju aktivitātēm komposta veidošanā. 5. Sagatavot un izdalīt anketas iedzīvotājiem par pārstrādāto bioloģisko atkritumu daudzumiem, par projekta realizācijas pozitīvajiem un negatīvajiem aspektiem. 6. Apkopot projekta materiālus, sagatavot publikācijas vietējai sabiedrībai un Latvijas masu medijos. 7. Katrā no projektā iesaistītajām pilsētām organizēt projekta noslēguma sēdi, informējot par to pilsētas iedzīvotājus.

Projekta rezultāti

1. Trijās Latvijas pilsētās uzsākta bioloģisko atkritumu kompostēšana pie nelielajām daudzdzīvokļu mājām. 2. Projektā iesaistīti vairāk kā 300 iedzīvotāji. 3. Apkopoti dati par kompostēšanas iespējām nelielās daudzdzīvokļu mājās. 4. Sniegta plaša informācija par iespējām iesaistīt iedzīvotājus mājas kompostēšanā pašvaldībās un Latvijas medijos.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.11.2018
Īstenotājs Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija
Rīga, Kuršu iela 9-2, LV-1006
Projekta kopējās izmaksas 18 020.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 16 215.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.