• Sākums >
  • Dabas daudzveidība Latvijas ainavās. Ainavas runā!

Dabas daudzveidība Latvijas ainavās. Ainavas runā!

Reģ Nr. 1-08/233/2016

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir īstenot aktivitātes, kas stiprinātu Latvijas iedzīvotāju saikni ar dabu, sasaistot izpratni par ainavas kultūrvēsturiskajām vērtībām ar dabas daudzveidības aizsardzību un mūsdienīgu redzējumu par ekonomisko attīstību, ekosistēmu pakalpojumiem un zaļo infrastruktūru. Projekta ietvaros vēlamies izcelt dabas un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas dimensiju, kas ļaus cilvēkos pamodināt apzināšanos par sevis un savu senču saistību ar Latvijas zemi un ainavu.

Projekta uzdevumi

Projekta ietvaros veicināsim visu četru konkursa nolikumā noteikto virsuzdevumu izpildi: 1. Informēsim sabiedrību par notikumiem un iniciatīvām, kas stiprinājušas un arī nākotnē stiprinās Latvijas valsts dabas vērtības (skatīt pasākumus A1, A2, A3, A4, A6, A8, A9); 2. Cildināsim Latvijas dabas skaistumu un daudzveidību (skatīt pasākumus A1–A9); 3. Radīsim paliekošas vērtības un simbolus, kas apliecinās vēstures simbolus un jaunrades darbus (skatīt pasākumus A4, A5 un A6); 4. Veicināsim sabiedrībā ilgtermiņa atbildību pret apkārtējo vidi un dabas vērtību saglabāšanu (skatīt pasākumus A1-A9).

Projekta rezultāti

Sagatavots pētījums par pirmspadomju ainavu, to pārmaiņām, cēloņiem un sekām; Noorganizēta kampaņa sabiedrībai - aicinot iesūtīt fotogrāfijas; Izveidoti vismaz 120 sižeti par ainavu kā tā izskatījās agrāk un mūsdienās; Noorganizēti divi semināri Annas koku skolā; Notikušas 3 dižkoku atbrīvošanas talkas; Izstrādātas "koku atbrīvošanas vadlīnijias"; Izvediota mājas lapa ainavasruna.lv; Izveidota jauna sadaļa balvā "Sējējs"; Izveidots konts facebook.com

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 01.06.2017
Īstenotājs Latvijas Dabas fonds
Rīga, Vīlandes iela 3 - 7, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 219 612.41 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 197 651.16 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 75 374.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.