• Sākums >
  • Ekoskolas dabas aizsardzībai

Ekoskolas dabas aizsardzībai

Reģ Nr. 1-08/231/2018

Projekta mērķis

Īstermiņa: Veicināt plašāku dabas izglītības metožu izmantošanu skolās un pirmsskolās, kā arī veicināt sabiedrības informētību par tuvējām dabas vērtībām. Ilgtermiņa: Ar Ekoskolu programmas aktivitāšu, kampaņu un sagatavoto materiālu palīdzību veicināt sabiedrības informētību, lai gūtu atbalstu rīcībām, kas nodrošina ekosistēmu kvalitāti, dabas aizsardzības un sociālo funkciju līdzsvaru

Projekta uzdevumi

1. Izmantojot apkārtējās dabas vērtības celt Ekoskolu tuvējo kopienu iedzīvotāju izpratni par dabas aizsardzības nozīmi dabas mantojuma saglabāšanā. 2. Nodrošināt izpratni par dabas vērtībām pirmsskolu – vidusskolu izglītojamo auditorijās ar kvalitatīvām un apkārtnes dabas vērtībās balstītām mācību metodēm 3. Veicināt pedagogu, skolēnu un skolu apkārtējo iedzīvotāju izpratni par dabas aizsardzības pasākumiem un to nozīmi vērtību saglabāšanā. 4. Veicināt sabiedrības informētību par vides aizsardzības, klimata pārmaiņu un dabas daudzveidības samazināšanās savstarpēji saistītajām problēmām un nepieciešamajām rīcībām to izraisīto risku novēršanā un mazināšanā.

Projekta rezultāti

1. Īstenotas divas nacionāla mēroga kampaņas (vismaz 30 pašvaldībās katra), kas popularizējušas reģionos atrodamos dabas pieminekļus un dabas vērtības kā vietējo lepnumu. 2. Īstenots no dabas izglītības nodarbību konkursā iesūtītajiem darbiem sagatavots materiāls, kas atvieglo jaunāko skolēnu iepazīstināšanu ar dabas vērtībām un dabas aizsardzības pasākumu nozīmi. 3. Īstenoti semināri un izglītojošās aktivitātes par dabas daudzveidības saglabāšanas pasākumiem, kas aptvēruši gan aktīvākos pedagogus gan jauniešus Ekoskolu tīklā. 4. Dabas aizsardzības aktivitātes projekta aktivitātēs sasaistītas ar citām aktuālajām vides problēmām un konkrētām rīcībām, kas var palīdzēt tās mazināt.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 15.11.2018
Īstenotājs Vides Izglītības fonds
Rīga, 11.Novembra krastmala 35-78, LV-1050
Projekta kopējās izmaksas 16 429.78 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 16 429.78 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.