Mūsu Zaļās Mājas!

Reģ Nr. 1-08/231/2015

Projekta mērķis

Ar šo akciju vēlamies radīt emocionālu impulsu atbildīgai attieksmei pret savu vidi un personīgas līdzdalības nozīmībai; paplašināt sabiedrības, īpaši skolēnu un jauniešu redzesloku par videi draudzīgu dzīvesveidu, pievēršot uzmanību plastmasas izstrādājumu negatīvajai ietekmei uz apkārtējo vidi un rosinot ikdienā izmantot videi draudzīgus materiālus.

Projekta uzdevumi

• Informēt sabiedrību, jo īpaši skolēnus un jauniešus par plastmasas izstrādājumu kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi. • Palīdzēt apzināties un izprast katra cilvēka individuālo atbildību vides piesārņošanā. • Sniegt ieskatu iespējamos risnājumos un konkrētās darbībās, kuras katrs var ievērot savā ikdienā, lai nepiesārņotu apkārtējo vidi.

Projekta rezultāti

Projekta rezultātā: • Sabiedrība , tai skaitā skolēni un jaunieši tiks informēti un viņiem tiks atraktīvā veidā demosntrēta plastmasas izstrādājumu ietekme uz apkārtējos vidi – lielākajās Latvijas pilsētās tiks izvietotas „Zaļās Mājas”, kurās tiks uzskatāmi demonstrētas, atšķirības starp videi draudzīgu un videi nedraudzīgu dzīvesveidu. Apmeklētāju skaits tiks uzskaitīts, izmantojot foto stūrīti, kurā būs iespējams nofotografēties, kā arī piedāvājot atstāt savu e-pastu, uz kuru nosūtīt ielūgumu uz noslēguma pasākumu. Katrs dalībnieks arī saņems informatīvu bukletu, kurā tiks norādīta arī interneta vietne (twitter konts) , kurā iespējams apstiprināt savu līdzdalību akcijā. • Dalībieki tiks mudināti ikdienā piedomāt pie saviem ieradumiem un padarīt tos videi draudzīgākus – katram dalībniekam tiks izsniegts dabīga materiāla (kokvilnas) auduma iepirkuma maisiņš ar akcijas logo. Tiks organizēts konkurss par interesantāko foto, kurā tiktu parādīts, kā dalībnieks izmanto šo maisiņu iepirkumiem – dalībnieku skaits parādīs, cik dalībnieki ikdienā lieto šos iepirkumu maisiņus. Dalībnieki tiks iesaistīti noslēguma pasākumā un gūs informāciju par dažādiem veidiem, kā katrs no mums var „dzīvot zaļāk” katru dienu – dalībnieku skaits pasākumā parādīs, cik no viņiem ir ieinteresēti ieviest pārmaiņas savā dzīvesveidā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2015
Īstenotājs Jauniešu izglītības centrs
Mālpils novads, mālpils, Pils iela 14,
Projekta kopējās izmaksas 10 496.68 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 7 756.48 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.