ŪDENS – mūsu draugs.

Reģ Nr. 1-08/22/2024

Projekta mērķis

Projekta “ŪDENS – mūsu draugs” mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu paradumu maiņu atbildīga un videi draudzīga dzeramā ūdens lietošanā. Lietojot dzeramo ūdeni no krāna un atbildīgi izturoties pret dabas resursu izmantošanu, iespējams būtiski samazināt ne tikai kopējās mājsaimniecības izmaksas, bet arī veicināt videi draudzīgu un uz resursu ilgtspējīgu izmantošanu vērstu dzīvesveidu kopumā.

Projekta uzdevumi

A1 Interaktīvas diskusijas skolā vai ārpusklases nodarbību veidā. A2 Jauno ūdens pētnieku konkurss “ŪDENS – mūsu draugs” A3 Praktiskie eksperimenti brīvā dabā A4 Ričijs Rū un dzeramais ūdens A5 Informatīvi izglītojošas nodarbības “ŪDENS – mūsu draugs” A6 RTU karjeras diena

Projekta rezultāti

A1 1. 10 interaktīvas diskusijas 5 dažādās Latvijas vietās; 2. sasniegta vismaz 250 pamatskolas un vidusskolas vecuma skolēnu auditorija; 3. veicināta skolēnu izpratne par videi draudzīgu un atbildīgu ūdens resursu izmantošanu. A2 1. 1 zinātniski pētniecisko darbu konkurss 15 līdz 20 gadus veciem jauniešiem; 2. vismaz 25 dalībnieki; 3. plaša netiešā auditorija vismaz 2500 personu, pateicoties konkursa publicitātei; 4. 1 īstenota reklāmas kampaņa; 5. padziļināta interese par vidi, tās saglabāšanu un aizsardzību, kā arī rosināta interese par ūdens resursu izpēti, aizsardzību, saglabāšanu un saprātīgu izmantošanu. A3 1. 3 praktiski eksperimenti brīvā dabā, pa 1 Jūrmalā, Tukumā un Valmierā; 2. vismaz 45 pamatskolas skolēnu liela auditorija; 3. iespēja turpināt eksperimentus patstāvīgi un kopīgi ar projekta personālu analizēt to rezultātus; 4. radīta interese par vides jautājumu izpēti, piesārņojuma cēloņiem un sekām, pētniecisko darbību. 5. Pētījumā iegūtos rezultātus iespējams izmantot, iesaistoties konkursā “ŪDENS – mūsu draugs” projekta aktivitāte A2 A4 1. 1 dziesma ar ilustrācijām un videoklipu par atbildīgu dzeramā ūdens resursu izmantošanu; 2. nodrošināta projekta rezultātu ilgtspēja – dziesma būs pieejama plašā mērogā arī pēc projekta īstenošanas; 3. sasniegta plaša auditorija – vismaz 10 000 dziesmas skatījumi; 4. pievērsta uzmanība atbildīgai dzeramā ūdens resursu izmantošanai un videi draudzīgu paradumu veidošanai jau no mazotnes – sekmēta ekoloģiskās kultūras attīstība. A5 1. 10 informatīvi izglītojošas nodarbības 5 dažādās vietās; 2. vismaz 180 bērnu vecumā no 4-6 gadiem auditorija; 3. radīts prieks un nostiprināti pamati atbildīgu un videi draudzīgu paradumu veidošanā – sekmēta ekoloģiskās kultūras attīstība. A6 1. 1 interaktīvs informatīvi izglītojošs stends vides aizsardzības un ūdenssaimniecības jomā; 2. vismaz 150 ieinteresētu jauniešu vecumā no 15-25 gadiem; 3. veicināta izpratne par vides politikas jautājumiem; 4. sekmēta iespēja, ka jaunieši savu nākotni saistīs tieši ar vides un ūdenssaimniecības nozarēm.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.06.2025
Īstenotājs Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija
Rīga, Lielirbes iela 1, LV-1046
Projekta kopējās izmaksas 66 584.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 59 926.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 52 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.