• Sākums >
  • Kopienu dārzi – vieta, kura audzēt kopīgus sapņus

Kopienu dārzi – vieta, kura audzēt kopīgus sapņus

Reģ Nr. 1-08/227/2015

Projekta mērķis

Virsmērķis: Radīt interesi Latvijas sabiedrībā par mazām, kopienu saliedējošām vides aktivitātēm, kam nepieciešamas salīdzinoši nelielas investīcijas, bet ilgtermiņā paredzama labvēlīga ietekme gan vides stāvokļa uzlabošanā pilsētvidē, gan sabiedrisks labums. Mērķis: Iniciēt kopienu dārzu veidošanas procesu Latvijā, pilsētu, mazpilsētu un lauku apdzīvoto centru ainavas padarot produktīvas, t.i. „ēdamas”.

Projekta uzdevumi

Veidot 5 publiski pieejamuz augļu dārzus pie skolām, iesaistot stādīšanas procesā skolēnus, izmantojot saudzējošās un reģeneratīvās lauksaimniecības metodes; Aicināt vietējos iedzīvotājus apmeklēt skolēnu iekopto dārzu un iepazīstināt ar to ierīkošanas mērķi un metodēm; Aicināt “digitālo auditoriju” veidot produktīvus stādījumus savos ciemos, pilsētās.

Projekta rezultāti

5 sastādīti un turpmākos gados uzturēti publiski pieejami skolu augļu-ogu dārzi un 5 aktivizētas kopienas, kas apņēmušās šos dārzus kopējiem spēkiem ar skolu uzturēt; 300 cilvēki, tai skaitā bērni un jaunieši, ieguvuši priekšstatu par dārzu plānošanas un ierīkošanas darbiem, permakultūras dārzkopības tehnikām; 1 videofilma, publicēta internetā, par kopienu dārzu nozīmi, kopienas iesaistīšanu, dārzu stādīšanas talkām; 1 noorganizēta informācijas kampaņa kopienu dārzu ideju popularizēšanai.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2015
Īstenotājs Latvijas permakultūras biedrība
Ikšķile, Strazdu iela 6,
Projekta kopējās izmaksas 4 875.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 3 300.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.