• Sākums >
  • Atklāj putnu burvību rudenī!

Atklāj putnu burvību rudenī!

Reģ Nr. 1-08/224/2015

Projekta mērķis

Iesaistīt iedzīvotājus vides aktivitātēs putnu un sikspārņu rudens migrācijas laikā gan noderīgā, gan izklaidējošā veidā, veicinot vides izglītību un sabiedrības vides apziņu, tādējādi sniedzot ikvienam dalībniekam iespēju iepazīties ar dabas vērtībām un mūsu lomu to saglabāšanā. 4.2. Projektā risināmā vides aizsardzības problēma (definēt konkrētu problēmu):

Projekta uzdevumi

Sarīkot kampaņas atklāšanas pasākumu LOB Vietējām grupām un citiem interesentiem, lai efektīvāk organizētu kampaņas ietvaros veicamos pasākumus. 2. Organizēt putnu būrīšu apsekošanas un tīrīšanas pasākumus, to laikā reģistrējot informāciju par būrīša bijušajiem iemītniekiem. 3. Izveidot sadaļu portālā Dabasdati.lv informācijas reģistrēšanai par putnu būrīšu apdzīvotību. 4. Uzlabot portāla Dabasdati.lv ziņojumu ievades formu un novērojumu atlases rīku, lai tas būtu piemērots liela apjoma datu ievadei, apstrādei un attēlošanai. 3 5. Sarīkot vismaz 20–25 bezmaksas pasākumus (ekskursijas un darbnīcas) Eiropas putnu vērošanas dienu ietvaros.

Projekta rezultāti

Projekta rezultāti (norādīt izmērāmus rezultātus vai rādītājus, kurus var objektīvi pārbaudīt): 1. Kampaņas atklāšanas pasākumā piedalījušies vismaz 15-20 dalībnieku no LOB Vietējām grupām un citi interesenti, kuri ir saistīti ar vides izglītības un vides apziņas veicināšanu. 2. Noorganizēti vismaz 3 putnu būrīšu apsekošanas un tīrīšanas pasākumi, un aicinājumam iesaistīties atsaukušies vēl vismaz 3 pasākumu organizātori. 3. Izveidota būrīšu programmas sadaļa portālā Dabasdati.lv, kurā ziņots par vismaz 300-500 apsekotiem būrīšiem. 4. Portālā Dabasdati.lv ziņots par aptuveni 50 000 migrējošajiem putniem. 5. Eiropas putnu vērošanas dienās Latvijā piedalījušies vismaz 500-700 dalībnieku, kuri ziņojuši par aptuveni 50 000 putnu novērojumiem apmēram no 150 putnu sugām.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2015
Īstenotājs Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Rīga, Skolas iela 3, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 16 858.16 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 12 608.16 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 12 608.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.