• Sākums >
  • TV sižetu cikls par videi draudzīgu un atbildīgu dzīvesveidu “TAVA DABA”, 2018

TV sižetu cikls par videi draudzīgu un atbildīgu dzīvesveidu “TAVA DABA”, 2018

Reģ Nr. 1-08/219/2018

Projekta mērķis

2017.gadā raidījums “4.studija” ar LVAFA atbalstu veiksmīgi realizēja sižetu ciklu “Tava Daba”. Ņemot vērā skatītāju interesi par vides problēmu un dabas aizsardzības tēmām, esam gatavi šo sižetu sēriju turpināt arī 2018.gada sezonā. Aizvadītās sezonas veidotie sižeti (žurnāliste Sandra Kropa) apskatāmi un novērtējami šeit - https://ltv.lsm.lv/lv/dokumentalie/4-studija/aptauja-2018./ Cilvēka dabā ir mainīties. Sižetu ciklā Tava Daba informējam un izglītojam sabiedrību, lai ik katrs var mainīt savus ieradumus - savu dabu un kļūt pret vidi atbildīgs. Mainot savu dabu, mēs mainām arī vidi sev apkārt. Projekta “Tava Daba” īstermiņa mērķis ir piesaistīt LVAFA finansējumu 12 sižetu izveidei 2018.gadā, lai līdztekus LTV uzliktajām satura prioritātēm raidījumā izveidotu un iekļautu vides kvalitātei un dabas aizsardzībai veltītus 12 sižetus. Ilgtermiņa mērķis – veicināt Latvijas sabiedrības izpratni par Latvijas dabas vērtībām, aicināt tās apzināties un saglabāt. Informēt un izglītot Latvijas sabiedrību par aktuālajiem dabas aizsardzības un saglabāšanas jautājumiem. Veicināt sabiedrības informēšanu un izglītošanu par atbildīgu dzīvesveidu, vides resursu saprātīgu un ilgtspējīgu izmantošanu. Ar pozitīvu piemēru palīdzību veicināt sabiedrības iesaisti dabas saglabāšanā, vides problēmu risināšanā un pret vidi atbildīgā un ilgtspējīgā rīcībā. Projekta laikā tiks izveidoti saturiski un tehniski augstvērtīgi sižeti par LVAFA konkursa nolikumā definētajām tēmām. Paralēli tam, Latvijas iedzīvotāji tiks aicināti iesūtīt raidījumam “4.studija” personīgus stāstus un pieredzi Latvijas dabas vērtību saglabāšanā un atbildīga dzīvesveida piekopšanā. Interesantākie un nozīmīgākie stāsti tiks realizēti sižetos, kas tiks pilnvērtīgi papildināti ar nozares speciālistu viedokļiem, komentāriem, izsmeļošu informatīvu un izglītojošu informāciju par konkrēto tēmu, problēmu vai aspektu. Lai pilnvērtīgi aptvertu visas projektā paredzētās tēmas, saturu veidos profesionāli raidījuma redaktori – Baiba Auzāne un Dace Silkalne. 2017.gada sezonā sižetus veidoja žurnāliste un raidījuma “4.studija” moderatore Sandra Kropa, šajā sezonā viņu nomainīs skatītāju iemīļotā žurnāliste Jana Vītoliņa, kas pazīstama, kā ilggadēja populārā raidījuma “Bez Tabu” autore.

Projekta uzdevumi

1. Sagatavot 12 profesionāli augstvērtīgus un plašu auditoriju uzrunājošus sižetus par 12 dažādām aprites ekonomikas (atkritumu apsaimniekošanas) un globālo klimata pārmaiņu tēmām. 2. Iesaistīt tēmu aktualizēšanā raidījuma “4.studija” skatītājus un veicināt viņu izpratni par dabas aizsardzību un popularizēt pret vidi atbildīgu dzīvesveidu. 3.Veikt projekta izvērtēšanu ar skatītāju aptaujas palīdzību (sižetu satura kvalitātes anketēšana sabiedriskā medija vienotajā portālā www.lsm.lv).

Projekta rezultāti

1. Ar 12 profesionālu un saturiski daudzveidīgu sižetu palīdzību informēta un izglītota plaša Latvijas sabiedrības daļa. Rezultāti izmērāmi ar LTV apkopoto TNS reitingu datu palīdzību. 2. Veicināta sabiedrības izpratne un iesaiste pret vidi atbildīgā dzīvesveidā. Rezultāti būs izmērāmi ar skatītāju iesaisti (vēstules, zvani, sociālie tīkli) tēmu ierosināšanā. 3.; Sižeti būs pastāvīgi pieejami LTV mājaslapā, kā arī sabiedrisko mediju vienotajā portālā www.lsm.lv.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.12.2018
Īstenotājs Finger Film Production
Rīga, Mālu iela 5, LV-1058
Projekta kopējās izmaksas 20 300.88 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 17 240.88 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 14 464.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.