• Sākums >
  • Gaujas krasta daļas Valmieras pilsētā sakopšana un labiekārtošana dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un aizsardzībai

Gaujas krasta daļas Valmieras pilsētā sakopšana un labiekārtošana dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un aizsardzībai

Reģ Nr. 1-08/216/2017

Projekta mērķis

Īstermiņa:sakopt intensīvi izmantotu dabas teritoriju Gaujas upes labajā krastā, Atpūtas parka dienvidrietumu daļā, izveidot organizētas rekreācijas vietas pie dabas- radīt iespēju Valmieras pilsētas iedzīvotājiem un tūristiem (īpaši laivotājiem) atpūsties pie upespilsētā labiekārtotās atpūtas vietās. Ilgtermiņa:veicināt dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un aizsardzību Gaujas upes krastmalu teritorijās Valmieras pilsētā, samazinot cilvēku radīto negatīvo ietekmi uz veģetāciju un dabas vidi kopumā, kā arī līdzsvarojot rekreācijas telpu attīstību pilsētā ar dabas un vides aizsardzības prasībām.

Projekta uzdevumi

1. Novērst kaitējumu videi, kas radies cilvēku darbības un intensīvas teritorijas izmantošanas rezultātā – nomīdīta veģetācija,bojāta un iznīcināta upes krastmalas un piegulošās meža teritorijas flora, teritorijas piesārņojums ar atkritumiem, kā arī ugunskuru kurināšana tam nepiemērotās vietās. 2. Sakopt pilsētas iedzīvotāju un laivotāju iecienītu un intensīvi izmantotu dabas teritoriju Gaujas upes krastā un izveidot rekreācijas telpu dabā, organizējot cilvēku plūsmu tajā - atjaunojot meža taciņas, kā arī organizējot atkritumu savākšanu un drošas ugunskuru vietas. 3. Izveidot 4 labiekārtotas un atbilstoši aprīkotas atpūtas vietas. 4. Saglabāt un aizsargāt dabas un bioloģisko daudzveidību Gaujas upes krastmalu teritorijās Valmierā.

Projekta rezultāti

1. Attīrīta un sakopta teritorija 0,8 ha platībā Gaujas upes labajā krastā Valmierā; 2. Atjaunotas meža takas atpūtas vietu teritorijā; 3. Labiekārtotas un aprīkotas 4 atpūtas vietas Valmierā, Gaujas upes labajā krastā; 4. Uzstādītas mazās arhitektūras formas (3 augstie galdi, 3 zemie galdi, 12 soli, 7 krēsli “Apaļsēdis”, 3 ugunskura vietas un 4 atkritumu urnas); 5. Izveidota organizēta cilvēku plūsma un atpūtas iespējas pie Gaujas upes Atpūtas parka dienvidrietumu daļā.

Vadlīnija Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība
Realizācijas laiks 30.09.2017
Īstenotājs Valmieras pilsētas pašvaldība
Valmiera, Lāčplēša iela 2, LV-4201
Projekta kopējās izmaksas 24 627.46 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 18 470.59 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 12 183.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.