• Sākums >
  • Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas regulējuma uzlabošana

Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas regulējuma uzlabošana

Reģ Nr. 1-08/212/2020

Projekta mērķis

Projekta mērķis: sagatavot priekšlikumus (gatavas redakcijas) grozījumiem Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā, lai papildinātu nosacījumus par pakalpojumu sniegšanu blakuslietotājiem, kā arī izvērtētu nepieciešamību paplašināt ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju definīciju. Blakuslietotājs ūdeni saņem un notekūdeņus novada nevis pa tiešu pievadu no centralizētajiem tīkliem, bet ar kāda cita īpašuma ūdensvada vai kanalizācijas vada starpniecību. Visbiežāk šādā statusā ir ēkas, ko tehniski nevar tieši pieslēgt centralizētajiem tīkliem, kā arī t.s. padomju laikā būvētie kvartāli, kur ierīkots visām ēkām kopīgs ūdensvads vai kanalizācijas vads. Likums pašlaik nenosaka principus, pēc kādiem būtu nosakāma katras kopīgajai infrastruktūrai pievienotās ēkas atbildība (arī finansiālā) par tās uzturēšanu un remontu. Tas rada neskaidrības šādu ēku iedzīvotājiem. Arī Konkurences padome un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir VARAM norādījušas, ka likumā vajadzētu skaidrāk regulēt pakalpojumu sniegšanu blakuslietotājiem.

Projekta uzdevumi

1. Iepirkuma procedūras īstenošana vai tirgus izpēte un cenu aptaujas veikšana. 2. Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas regulējuma uzlabošana: 2.1.

Projekta rezultāti

1. Izstrādāts iepirkums / tirgus izpētes dokumentācija un tehniskā specifikācija, veikta iepirkuma/ tirgus izpētes procedūra, izvēlēti potenciālie pretendenti un noslēgti līgumi darba uzdevumu izpildei. 2. Ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas regulējuma uzlabošana: 2.1.

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 30.12.2021
Īstenotājs VARAM
Rīga, Peldu iela 25, LV-1494
Projekta kopējās izmaksas 6 050.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 6 050.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 375.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.