• Sākums >
  • Ūdens kā dzīvības pamats

Ūdens kā dzīvības pamats

Reģ Nr. 1-08/212/2015

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir noteikt ūdens kvalitāti – ķīmiski fizikālo un mikrobioloģisko sastāvu ūdenim, ko cilvēki lieto ikdienas vajadzībām no dažādiem avotiem. Kampaņas ietvaros ir paredzēts izglītot sabiedrību par dabā esošā ūdens kvalitātes aizsardzības iespējām, ūdens veidiem un īpašībām, kvalitātes kritērijiem, kas atstāj būtisku ietekmi uz cilvēka veselību; kā arī tiks sniegta informācija par mazumtirdzniecībā pieejamo ūdeņu klāstu to iedalījumu un ķīmiski fizikālajām atšķirībām (dzeramais ūdens, minerālūdens, avota ūdens).

Projekta uzdevumi

1) Noteikt ūdens kvalitāti, ko Latvijas iedzīvotāji lieto ikdienas vajadzībām; 2) Izveidot datubāzi un rezultātu apkopojumu par ūdens kvalitāti Latvijā; 3) Informēt sabiedrību par ūdens piesārņojuma izraisītajām problēmām, kādas cilvēka rīcības ietekmē ūdens kvalitāti, ūdens fizikālajām un ķīmiskajām īpašībām, to ietekmi uz veselību; 4) Informēt sabiedrību par mazumtirdzniecības veikalos nopērkamo ūdens produkcijas veidiem, to sadalījumu un sastāvu, lai cilvēks varētu patstāvīgi orientēties ūdens parametros.

Projekta rezultāti

Galvenais projekta rezultāts ir iesūtīto testa paraugu skaits, projekta ietvaros plānots analizēt un salīdzināt no 300-500 ūdens paraugus no dažādām Latvijas vietām. Apmeklētāju daudzums kampaņas noslēguma pasākumā, kurā paredzēta informatīva lekcija, rezultātu apkopojums, kā arī interaktīva apmeklētāju piedalīšanās (ūdens degustācija, ūdens paraugu vienkāršota testēšana uz vietas). Pasākuma apmeklētāju skaits tiek plānots 300-600 dalībniekiem.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.09.2015
Īstenotājs EUROPEAN YOGA HEALING FEDERATION
Rīga, Ģertrūdes iela 5-1, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 55 860.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 38 860.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.