• Sākums >
  • VIDE – problēmas un risinājumi

VIDE – problēmas un risinājumi

Reģ Nr. 1-08/211/2018

Projekta mērķis

Informēt sabiedrību par aktuālajām vides problēmām, veicinot izpratni (īstermiņā) un līdzestību to risināšanā (ilgtermiņā). Atspoguļot Latvijā un pasaulē veiktos pētījumus konkrētajās jomās, tādējādi dodot iespēju arī sabiedrībai uzņemties atbildību un iesaistīties problēmu mazināšanā. Veicināt sabiedrības izpratni par Latvijas kā valsts līdzatbildību vides problēmu risināšanā, kā arī Vides Politikas mērķiem un to izpildi.

Projekta uzdevumi

1.Apzināt izvēlētās tēmas aktuālās tendences pasaulē un Latvijā visdažādākajos informācijas avotos; 2.Sameklēt un intervēt atbilstošās jomas speciālistus, pētījumu veicējus; 3.Sagatavot rakstu, lai informētu lasītājus par iegūto informāciju. Nodrošinot vienlaikus zinātniski pamatotu un izglītojošu, kā arī viegli uztveramu un saistošu tēmas izklāstu; 4. Izveidot grafiskās ilustrācijas, infografikas vai shēmas, kas papildinās tekstu; 5. Uzņemt vai arhīvā atrast tematiski atbilstošas fotogrāfijas; 6. Sagatavot publikāciju maketus atbilstoši populārzinātnisku rakstu veidošanas nosacījumiem; 7. Fotogrāfiju apstrāde, lai nodrošinātu kvalitatīvu publikācijas satura ilustrāciju; 8. Publikāciju satura redakcionālā un literārā korekcija; 9. Izplatīt informāciju par konkrētajā „Ilustrētās Zinātnes” numurā atspoguļoto vides problēmu, sagatavojot pašreklāmu un materiālus sociālo mediju kontiem. 10. Nodrošināt darbu sadali iesaistītajām personām, sekot līdzi termiņu ievērošanai, atbilstībai projekta vadlīnijām, sagatavot nepieciešamos dokumentus.

Projekta rezultāti

1. Abonentu skaits un mazumtirdzniecībā pārdoto žurnālu eksemplāru skaits konkrētajā rakstu publicēšanas periodā; 2. Aktivitāte žurnāla sociālo tīklu kontos (Twitter un Facebook). Plānotā sasniedzamā auditorija – sekotāji (Twitter - 3. Pētījumu kompānijas Kantar TNS dati par žurnāla auditoriju gada griezumā (būs pieejami tikai 2018. gada februārī - martā); Plānotā sasniedzamā mērķauditorija: žurnāla lasītāji (abonenti - ap 4450, mazumtirdzniecībā nopirkto eksemplāru īpašnieki (ap 2500) un bibliotēku apmeklētāji), žurnāla sociālo tīklu kontu sekotāji (FaceBook - 1030, Twitter - 1432). Pēc pagājušā gada TNS datiem vidējā auditorija: 79 000. Galvenokārt latviski runājoši Rīgas un Vidzemes iedzīvotāji ar vidējo un augstāko izglītību, visas vecuma grupas ar vidēji augstiem un augstiem ienākumiem. Visbiežāk pēc nodarbošanās speciālisti, bet arī strādnieki, studenti, pensionāri.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.12.2018
Īstenotājs Dienas žurnāli
Rīga, Andrejostas iela 17, LV-1045
Projekta kopējās izmaksas 7 335.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 5 825.60 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 5 826.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.